Bitvu nejlepších ve čtvrtém kole ovládla Příbram, Most i Pardubice nasázely desítku

18/10/2023, 18:02SuperligaAutor: Jaroslav Kára

Praha – Čtvrté ze sedmi podzimních kol má za sebou Superliga malého fotbalu. Opět nebyla nouze o bohaté přestřelky, dramatický duel pak sehrály dva doposud nejlepší celky celostátní soutěže. Jak to všechno dopadlo?

Dozvíte se opět v našem podrobném souhrnu.

Olomouc Mighty Ducks (v modrém) na domácím trávníku přestřílela Baník Ostrava. Foto: Petr Jureček

Most – Predátoři Praha 10:0 (1:0)
Branky a nahrávky: 6. Zetka (Doleček), 34. Gedeon (Dienelt), 36. Kasal (Klíma), 40. Doleček (Zetka), 45. Doleček (Kasal), 49. Klíma (Doleček), 50. Zetka (Iljazi), 52. Kasal (Šlégr), 57. Zetka (Gedeon), 60. Kasal (Šlégr). Rozhodčí: Pelikán – Šťástka. ŽK: Novák (Predátoři).

Kdo by po prvním poločase řekl, že z toho bude tak jednoznačný výsledek? Most vedl na domácím hřišti nad Predátory pouze 1:0, když v šesté minutě skóroval Tomáš Zetka. Jenže po přestávce se obhájci titulu rozjeli, nastříleli devět branek a pražský celek odjel domů s potupnou desítkou. Hattrickem se na výhře podíleli Zetka a kapitán Daniel Kasal.

PAMAKO Pardubice – MF Blanensko 10:3 (4:1)
Branky a nahrávky: 5. Ráliš (Kirchner), 12. Stránský (Kubát), 26. Stránský (Kubát), 30. Ráliš (Stránský), 32. Hrubý (L. Merkl), 33. Stránský (Bartaloš), 41. Kirchner (Šibal), 50. Slavík (Kubát), 56. Stránský (Ráliš), 57. Stránský – 2. Paděra (Sehnal), 47. Paděra (Machálek), 48. Sehnal. Rozhodčí: P. Kubečka – Růžička. ŽK: Sehnal, Fládr (oba Blanensko).

Blanenský kapitán Ondřej Paděra poslal už ve druhé minutě hosty do vedení, na které za tři minuty odpověděl pardubický David Ráliš. A od té doby už PAMAKO potvrzovalo, jak velký kus cesty udělalo od minulé zpackané sezony. Vypracovalo si šestigólový náskok a i když Blanensko dvěma brankami skóre korigovalo, nakonec domácí slavili triumf 10:3. Josef Stránský k pěti zásahům přidal jednu asistenci. PAMAKO ve čtyřech kolech ztratilo jen dva body a vede tabulku východní skupiny.

Olomouc Mighty Ducks – MF Baník Ostrava 9:4 (3:1)
Branky a nahrávky: 7. Šuba (Kalina), 9. Waclawik (Kalina), 9. Kaďorek (Galus), 38. Waclawik, 42. Novotný (Pazdera), 44. Buček (Šuba), 45. Buček (Kaďorek), 51. Novotný, 57. Mirvald (Buček) – 19. Bělíček (Podraza), 36. Sasko, 52. Schmutz (Bělíček), 55. Tomek (Schmutz). Rozhodčí: Sýkora – Perutka. Hráno bez karet.

Fotogalerii z utkání najdete zde:

Olomouc se v domácím utkání dostala do třígólového trháku, jenže Baník do přestávky snížil Tomášem Bělíčkem a Milan Sasko krátce po pauze dotáhl Ostravu na rozdíl jediné branky. Ovšem Mocní kačeři pak v rozmezí třinácti minut nastříleli pět branek a nakonec slavili ve čtvrtém kole vítězství 9:4. Dva góly a jednu asistenci zaznamenal Ondřej Buček. Hanáci v tabulce východní skupiny ztrácí ze druhé pozice dva body na vedoucí Pardubice.

Jihlava Miners – L&B reality Vikings Brno 3:8 (2:2)

Branky a nahrávky: 14. Votoupal (Kvyh), 15. Kvyh (Trojánek), 54. Trojánek (Kvyh) – 11. Slováček (Moučka), 21. Lidmila (Moučka), 31. Vintr (Lidmila), 43. Presl (Macko), 49. Dobšíček, 53. Slováček (Moučka), 57. Presl (Vintr), 59. Dobšíček (Presl). Rozhodčí: Prudil – Stria. ŽK: Votoupal – Macko.

Záznam utkání uvidíte zde:

Výhrou na hřišti bronzového týmu uplynulé sezony brněnští Vikingové ukázali, že pořád patří k superligové špičce. Úvodní poločas v Jihlavě skončil sice nerozhodně 2:2, jenže ve 31. minutě poslal Marek Vintr hosty do vedení, které postupně navyšovali až na konečných 8:3. Tři body v zápase za stejný počet asistencí zaznamenal brněnský útočník Dominik Moučka, dva góly a nahrávku si připsal David Presl.

Partyzan Příbram – Hanspaulka Praha 5:4 (3:3)
Branky a nahrávky: 2. Beran (J. Junek), 13. Malý (J. Junek), 17. Beran (Belej), 32. J. Junek (Beran), 48. vlastní Baran – 6. Žížala (PK), 9. Baran (Hudec), 30. Bezstarosti (Verner), 50. Žížala (Hudec). Rozhodčí: M. Kubečka – Řeháček. ŽK: Šrajn, Beran – Jelínek.

Duel dvou celků, které v úvodních třech kolech Superligy malého fotbalu neztratily ani bod, přinesl podle očekávání atraktivní podívanou. V prvním poločase si Partyzan s Hanspaulkou pravidelně střídaly vedení a v přestávce panovalo nerozhodné skóre 3:3. Dvě minuty po pauze však Příbram odskočila zásluhou kapitána Jiřího Junka a ve 48. minutě si pak vlastní gól vstřelil kapitán Hanspaulky David Baran. Pražané už jen snížili brankou Daniela Žížaly, takže Příbram vybojovala domácí vítězství 5:4. Partyzan nyní vede tabulku západní skupiny o tři body před Hanspaulkou a Mostem.

Rytíři Plzeň – Goats Polabí 18:1 (7:1)
Branky a nahrávky: 3. Matoušek (Šebek), 7. Bodnaruk (Eger), 10. Eger (Bodnaruk), 13. Šebek (Zieliński), 19. Eger (Adamovič), 27. Bodnaruk (Šebek), 28. Bodnaruk (Šebek), 35. Šebek (Eger), 38. Šebek (Potoček), 39. Šebek (Matoušek), 42. Šebek (Adamovič), 43. Bodnaruk (Zieliński), 46. Eger (Potoček), 50. Matoušek (Bodnaruk), 51. Bodnaruk (Šebek), 52. Adamovič (Šebek), 54. Bodnaruk (Adamovič), 59. vlastní Pompa – 14. Čech. Rozhodčí: Šťástka – Pelikán. ŽK: Kutný – F. Kotek.

Šlo o souboj posledních dvou celků, které v aktuálním ročníku celostátní soutěže ještě nebodovaly, a měl překvapivě jednostranný průběh. Rytíři Plzeň rozstříleli Goats Polabí 18:1, šestibrankový náskok si vytvořili už v první půli. Pět gólů a stejný počet asistencí zaznamenal plzeňský kapitán Jan Šebek, šest branek a dvě nahrávky si připsal Petro Bodnaruk. Polabí se nepoučilo z minulého kola, kdy zcela identickým výsledkem prohrálo na hřišti pražské Hanspaulky.