Blanensko a Brno začínají play-off doma, Hanspaulka s Příbramí jedou aspoň pro bod

20/05/2024, 13:35SuperligaAutor: Jaroslav Kára

Brno, Boskovice – Jižní Morava se stává dějištěm dalších dvou utkání čtvrtfinále play-off Superligy malého fotbalu. V pondělí od osmi hodin večer se utkají brněnští Vikingové s Partyzanem Příbram a Boskovice ve stejnou dobu hostí úvodní střetnutí mezi MF Blanensko a pražskou Hanspaulkou.

Brněnští Vikingové by rádi navázali na nedávné úspěšné sezony. Foto: Markéta Křížová Brněnští Vikingové by rádi navázali na nedávné úspěšné sezony. Foto: Markéta Křížová 

L&B reality Vikings Brno – Partyzan Příbram, pondělí 20.00

Vikingové narazí na Příbram potřetí v posledních čtyřech sezonách. V obou případech se brněnský celek radoval z postupu do semifinále. „Dvakrát jsme přes Příbram přešli, ale to už je doba minulá, mužstvo se změnilo. Většina kluků, která táhla silnou generaci, buď nehraje, nebo jsou zranění. Máme zabudovanou jednu lajnu z mladších hráčů a ze střední generace,“ popsal brněnský trenér Zdeněk Táborský.

Jeho svěřenci se po třech titulech v řadě dostali do finále v sezoně 2021/2022, kde podlehli 2:3 po penaltovém rozstřelu pražské Hanspaulce. Před rokem však nepřešli ve čtvrtfinále přes Most. To Příbram loni brala stříbro, když v Superfinále podlehla Mostu 2:3 po pokutových kopech. „S Brnem nás určitě čeká zajímavý souboj. Naposledy jsme proti sobě nastoupili před dvěma lety a každý tým byl trochu jiný. Čekáme vyrovnaný souboj, který můžou rozhodnout maličkosti. Věřím, že naše síla bude zkušenost z minulého roku,“ uvedl příbramský trenér Erik Šlechta.

Stream z utkání můžete sledovat zde:

Zatímco Vikingové obsadili po základní části třetí příčku, Partyzan skončil na západě druhý. „Konfrontace se západem je strašně složitá. Příbram na videu moc není, takže ji nemám nasledovanou, ale je to mladší, běhavé a důrazné mužstvo,“ podotkl Táborský, jehož svěřenci vyhlížejí postup. „Jsme spokojení, že jsme bez problémů postoupili do play-off už dvě kola před koncem. Dva zápasy na jaře se nám vydařily, ten v Pardubicích ne. Jdeme si zahrát s čistou hlavou a samozřejmě chceme postup,“ dodal brněnský kouč.

Odveta se hraje v Příbrami v úterý 28. května od osmi hodin večer. „To je velká výhoda pro nás, že se druhý zápas hraje na domácí půdě a z toho chceme těžit. Hlavní je v Brně uhrát alespoň remízu a doma si věříme, že to urveme,“ prohlásil Šlechta.

MF Blanensko – Hanspaulka Praha, pondělí 20.00

To Blanensko a pražská Hanspaulka se naposledy střetly v říjnu 2019, kdy doma zvítězili Jihomoravané 4:3. Od té doby na sebe nenarazily. „Nedokážu odhadnout, v jaké sestavě Praha přijede do Boskovic, ale pro nás může být výhoda velké hřiště, protože máme tým složený z běhavých hráčů. I kdyby Praha nepřijala v kompletním složení, tým z hlavního města vždy má velkou kvalitu, ale v našich silách je utkání zvládnout,“ pronesl blanenský hrající trenér a kapitán Ondřej Paděra, jehož výběr v loňském play-off scházel.

Každopádně Hanspaulka ovládla západní skupinu Superligy malého fotbalu, zatímco Blanensko proklouzlo do čtvrtfinále až z poslední čtvrté příčky východní skupiny. Role favorita se jeví jasně. „Nevnímám to tak. Malý fotbal je u nás vyrovnaný, záleží, kdo se aktuálně sejde v jaké sestavě, jet ve všední den tři sta kilometrů na první zápas je problém, sotva jsme dali sestavu dohromady. Východní část nemám vůbec nasledovanou, ale Blanensko známe, jak Paděce, tak Koudyho (Ondřej Paděra, Jan Koudelka – pozn. red.) i další, nepodceňujeme je. Rozhodovat se bude v domácím zápase, kde se sejdeme v plné palbě, ale neradi bychom riskovali hru do prodloužení, takže jedeme na Moravu s cílem získat aspoň bod,“ řekl trenér Pražanů Václav Socher.

V odvetě, která se hraje v neděli 26. května od osmi hodin večer, bude ve výhodě Hanspaulka. „Počítám, že doma Praha bude hodně silná, ale nemyslím si, že by přijela do Boskovic na výlet. Počítám, že dorazí v kvalitní sestavě a může to být zajímavý zápas. Praha má kvalitní hráče, spoustu reprezentantů, takže cesta povede přes domácí zápas, který bezpodmínečně potřebujeme zvládnout, potom se v odvetě může stát cokoli,“ nabádal nejlepší střelec celostátní soutěže Paděra.

Hanspaulka po předloňském titulu v minulém ročníku nepřešla ve čtvrtfinále přes Olomouc, v této sezoně pokračuje v generační obměně kádru. „Chci tým ještě víc přestavět s mladšími kluky, rád bych ho postavil na střední generaci, abychom my staří úplně odešli do důchod a naskakovali, jen když někam odjedeme v pěti. Rád bych to postavil na Ondrovi Žežulkovi, Vernym, stálice je Bary (Miroslav Verner, David Baran – pozn. red.). Chci stavět na jejich kvalitě a obklopit je mladými kluky z U23, kteří jsou nadšení a chtějí hrát. Myslím, že to může být kostra reprezentace do třiadvaceti let,“ přemítal Socher.