Brňanky obhajují titul v malém fotbale. V Superfinále se jim postaví Příbram

23/06/2023, 13:56SuperligaAutor: Jaroslav Kára

Český Dub – Jako jediné dokázaly zabránit oslavě pražské Hanspaulky v Superfinále malého fotbalu. Výběr z hlavního města před rokem v Boskovicích hrál o titul v šesti kategoriích a pětkrát se dočkal zlaté párty. Neuspěl pouze v kategorii žen, kde zvítězily Brňanky 5:3. Ty v sobotu v Českém Dubu čeká boj o obhajobu, v cestě tentokrát stojí Partyzan Příbram.

Hráčky Vikings Brno obhajují mistrovský titul. Foto: David Lejček
Hráčky Vikings Brno obhajují mistrovský titul. Foto: David Lejček

Ženské Superfinále se tentokrát odehraje od sedmi hodin večer. „Obhajoba je vždycky složitější, protože už mají všichni nějaká očekávání. A to je svazující. Pro nás bude obhajoba ještě o to těžší, že soupeře vůbec neznáme. Nicméně celý tým udělá maximum pro to, abychom uspěly a na loňské zlato navázaly,“ prohlásila trenérka Vikings Brno Eliška Houšťová.

Ženy Partyzanu Příbram hrají Superligu malého fotbalu první sezonu a v kvalifikaci za sebou nechaly právě pražskou Hanspaulku, kterou na podzim porazily 1:0 a na jaře duel skončil remízou 2:2. „Do Prahy na kvalifikaci přijely s torzem sestavy, Hanspaulka je mačkala jako citron, ale nechaly tam všechno a uhrály remízu, kterou potřebovaly. Holky se spolu nějakou dobu znají, malý fotbal je baví, jsou tam i maminky od dětí a patří jim všechna čest a veškerý respekt,“ prohlásil místopředseda Fotbalová asociace malé kopané Příbram a člen superligového grémia Jaroslav Pakosta.

Pro brněnský celek jde o soka, na kterého ještě nenarazil. „Příbram je pro nás úplně neznámý soupeř. Stejně jako my pro její hráčky. Ani z jejich výsledků toho nelze příliš vyčíst, protože tam měly několik zkontumovaných zápasů a vše je tak zkresleno. Nicméně se připravíme tak, aby nás pokud možno nezaskočilo vůbec nic, s čím by na nás mohl soupeř nastoupit,“ podotkla Houšťová.

Přenos ženského Superfinále můžete sledovat zde:

Sestava Vikings Brno se v porovnání s loňským Superfinále příliš neliší. „Kádr nebylo potřeba měnit nijak výrazně. Jediné, co jsme potřebovali vyřešit, bylo pár zdravotních potíží. Naštěstí ale máme v brněnské lize spoustu skvělých hráček, takže nebyl žádný velký problém s povoláním náhradních holek,“ doplnila trenérka.

Příbram staví na nadšení, které se v Partyzanu promítá i do dalších kategorií. „Brno je strašně silný soupeř, viděl jsem ho v kvalifikaci i na Superfinále, znám jeho kvalitu, ale ve všech kategorií to tady bude už spíš o tom, kdo víc chce. Rozhodne jeden zápas, reparát neexistuje. Letos si to v Příbrami strašně sedlo a nevím, zda se to bude někdy opakovat. Doufám, že všechny tři týmy, které se probojovaly na Superfinále, vyhrají. A hlavně si užijí svátek malého fotbalu,“ přál si Pakosta.