Český Dub hostí Superfinále malého fotbalu, program zahájí hráči do 20 let

23/06/2023, 21:34SuperligaAutor: Jaroslav Kára

Český Dub – Dvanáctihodinovou show nabídne Superfinále malého fotbalu, které v sobotu hostí Podještědský sportovní areál v Českém Dubu. Program osmi utkání začne v deset hodin dopoledne kategorií do dvaceti let a vyvrcholí za pět minut tři čtvrtě na devět večer, kdy dojde na finále Superligy malého fotbalu mužů.

Superfinále malého fotbalu patří i dětem. Foto: David Lejček
Superfinále malého fotbalu patří i dětem. Foto: David Lejček

Ovšem už v mládežnických kategoriích dojde na zajímavá střetnutí. Posuďte sami.

Kategorie do 20 let: Vikings Brno – Predátoři Praha (10.00)

Loňský vítěz pražská Hanspaulka se mezi hráči do dvaceti let do Superfinále neprobojoval, takže na trůn jistě usedne nový tým. Budou to buď brněnští Vikingové, nebo pražští Predátoři. V této kategorii budou známí první šampioni aktuální sezony. „Víme, že kluci z brněnské dvacítky mají za sebou povedené zápasy a zasloužili si být ve finále. Pro nás je to otevřené, jdeme do utkání s klidnou hlavou a chceme si Superfinále užít,“ prohlásil trenér Predátorů Jiří Henek.

Vikingové postoupili do boje o zlato na úkor Olomouce Mighty Ducks jen díky tomu, že v kvalifikaci obdrželi o jednu branku méně. „Měli jsme s Olomoucí stejně bodů od podzimu, nerozhodlo se ani ve vzájemném zápase, oni poslední špíl vyhráli 4:0, my museli aspoň o gól porazit Blanensko a dali jsme ho v poslední minutě, takže jsme byli první o jednu branku. Predátoři postoupili bez boje, takže nemám žádné srovnání, jakou mají výkonnost, ale každý chce vyhrát,“ prohlásil brněnský trenér Zdeněk Táborský.

Výběr Pražské klubové fotbalové ligy okusil finále dvacítek už před rokem, kde podlehl výběru Hanspaulky 2:4. „Tým se hodně obměnil kvůli ročníkům, dost kluků se posunulo do U23, někteří ze dvacítek jsou už v superligovém výběru, ale i Brno obměnilo. Máme šikovné kluky a jdeme si letos pro to, máme jedinou cestu a cíl,“ pravil Henek.

Přenos uvidíte zde:

Kategorie do 23 let: Hanspaulka Praha – Vikings Brno (11.30)

Už třetí rok po sobě nechybějí v Superlize malého fotbalu hráčů do 23 let mezi nejlepšími výběry Brna a pražské Hanspaulky. Před dvěma lety se potkali v semifinále, které Jihomoravané vyhráli 2:1 a následně v boji o zlato porazili Příbram 7:1.

Před rokem jejich vzájemný duel v Superfinále ovládli Pražané 1:0. „Připravovali jsme se, ale neumím tipovat, kdo získá titul, chceme ho jako každý. Postoupili jsme horko těžko, honili jsme se v kvalifikaci s Olomoucí a Blanenskem, se kterým jsme v posledním zápase potřebovali bod. Prohrávali jsme a srovnali až pět minut před koncem, zatímco Praha soupeře přejela a postoupila bez problémů,“ podotkl brněnský trenér Zdeněk Táborský.

Pražská Hanspaulka si jako obhájce titulu logicky věří. „S polovinou týmu hraju Hanspaulskou ligu za La Platu, mám o téhle partě dokonalý přehled. Jsou na tom dobře, kvalifikace se nám povedla, uvidíme, jak na tom bude Brno. Jestli bude fantastické, porazí nás, ale budeme dobří. Po vyřazení našeho áčka ve čtvrtfinále s Olomoucí, kdy se mi nelíbil přístup některých hráčů, jsem kluky ze třiadvacítky přeřadil výš, takže v Superfinále nastoupíme momentálně s půlkou áčka,“ podotkl trenér Pražanů Václav Socher.

Podobně provázanou má kategorii do 23 let s prvním týmem i jeho brněnský protějšek. „S některými pracuji už druhý třetí rok, čichli si k áčku a na další sezonu s nimi počítám pro doplnění kádru, stejně jako to bylo s jejich předchůdci, podle výkonnosti jsou u nás stoprocentně využitelní. Dostat se do Superfinále není jednoduché, někomu se to mezi muži těžko podaří, ale ve své kategorii se tam může dostat, naše třiadvacítka hrála pokaždé finále, byla první a druhá. Boj o titul je daleko dostupnější než v dospělých, hrají spolu vrstevníci, což je strašně důležité. Ve stejné kategorii je to jiné než proti mužům, což mi přijde perfektní. Jsem propagátor těchto kategorií od začátku a mám radost, že Brno je vzorný příklad tím, jak soutěžíme ve všech kategoriích, k čemuž samozřejmě máme širokou základnu,“ poznamenal Táborský.

Přenos uvidíte zde:

Kategorie do 8 let: Partyzan Příbram – PAMAKO Pardubice (13.00)

Mezi nejmladšími hráči jde především o zážitek ze Superfinále, ovšem pro děti je zlatá medaile velké lákadlo. V kategorii osmiletých se o prvenství střetnou Partyzan Příbram a PAMAKO Pardubice. „Věříme, že si naši malí hráči dojdou pro titul, jsou strašně šikovní a hrozně je to baví, už teď nám hlásí, že budou pokračovat i ve vyšší kategorii. Jsou hladoví a fakt se těší, mám z nich radost. Příbram je a vždy byla bašta malého fotbalu a přál bych titul našim zástupcům ve všech třech kategoriích, v nichž se zúčastní Superfinále. Ale u těch malých dětí ho přeji nám i soupeřům z Pardubic,“ prohlásil místopředseda Fotbalové asociace malé kopané Příbram a člen superligového grémia Jaroslav Pakosta.

PAMAKO si zahraje o titul v obou nejmladších kategoriích. „Věřím oběma našim týmům, i když je pro nás úspěch už to, že jsme se na Superfinále dostali. Máme partu dětí, která spolu hraje, trenéry vychovalo přímo PAMAKO a smekám před nimi, jak se dětem věnují. Ke všem přistupují stejně, nedělají rozdíly, Superfinále si zahrají ti, co si ho vykopali od začátku,“ uvedl pardubický člen superligového grémia Vlastimil Čáň.

Přenos uvidíte zde:

Kategorie do 10 let: Hanspaulka Praha – PAMAKO Pardubice (14.10)

Mezi hráči do deseti let se pokusí o obhajobu mistrovského titulu Hanspaulka Praha, proti které se postaví PAMAKO Pardubice. „Patříme mezi hodně dobré týmy v naší věkové kategorii, s hráči tohoto výběru porážíme Spartu i Slavii, takže určitě jsme dobře nachystaní. Možná budou Pardubice ještě kvalitnější, to nevím, dosud jsem se s nimi v této věkové kategorii nesetkal, ale je to věštění z koule. Naši kluci jsou šikovní a věřím, že aspoň jeden pohár na Superfinále dopadne,“ přál si pražský kouč Václav Socher.

Proměnit superfinálovou účast v titul ovšem hodlají i pardubičtí mladíci. „Děti v takovém věku jsou hlavně nadšení, že si zahrají národní finále, přistupují k tomu jinak. Mají velkou radost z medaile i z toho, že jim vypravíme autobus a dají si po cestě tatranku. Pracovat s dětmi je příjemné, třeba se časem někdo z nich vrátí k nám jako dospělý, to by byl jedině bonus,“ připomněl pardubický člen superligového grémia Vlastimil Čáň.

Přenos uvidíte zde:

Superliga firem: Tesco SW a.s. - Městská policie hlavního města Prahy (17.30)

Poprvé se na Superfinále malého fotbalu představí firemní výběry, o titul si to rozdají Tesco a zástupci městské policie z Prahy. Tesco v semifinále zdolalo ALW Industry s.r.o., městská policie přešla přes PAME-AUTO s.r.o.

Přenos uvidíte zde: