Chceme do čtvrtfinále z prvního místa a vyhnout se Brnu, říká příbramský trenér Šlechta

15/02/2023, 10:14SuperligaAutor: Jaroslav Kára

Příbram – Před rokem přišel k příbramskému výběru a po postupu do čtvrtfinále se Středočechům v aktuální sezoně Superligy malého fotbalu daří ještě víc. Hlavní trenér Erik Šlechta má nemalou zásluhu na tom, že Partyzan Příbram vede západní skupinu tabulky a v jarní části už bude ladit formu na play-off. „Určitě chceme udržet první místo, potom zvládnout play-off a dostat se na Superfinále,“ přeje si Šlechta.

Erik Šlechta.
Erik Šlechta.

V Příbrami jste od loňského jara, co vás k týmu přivedlo?
Kontaktoval mě Honza David (vedoucí týmu – pozn. red.), jestli bych do toho šel s ním. Od té doby to děláme spolu a funguje to.

Musel jste hodně věcí změnit po svém příchodu?
Nějaké extra změny jsme nedělali. Všechny kluky znám už dlouho, spíš jsme to ještě dobře doplnili a sedlo si to výborně.

Evidentně váš příchod mužstvu prospěl, jak hodnotíte dosavadní rok u týmu?
Vše parádní, musím říct. Příbram vždycky měla v malém fotbale kvalitu a teď se to ukazuje. Sedlo si to všechno. Kluci jsou pohromadě dlouho a přináší to ovoce.

Jaká je vaše trenérská filozofie, co po hráčích požadujete?
Kluci jsou chytří a dokážou reagovat na situaci v zápasech. Chceme většinou hrát podle soupeře. Už víme, co na některé týmy platí, a zatím to docela vychází.

Po podzimu jste první v západní skupině. Co říkáte na to, jak jste sezonu rozjeli?
Spokojenost je velká, ale nesmíme se uspokojit. Ta nejtěžší část sezony nás teprve čeká.

Recept jste zatím nenašli jen na Hanspaulku Praha, které jste doma podlehli 4:6 a na jejím hřišti 1:2. Čím to?
První zápas jsme nezvládli první poločas, druhý byl od nás výborný, ale na zkušený tým Hanspaulky už to nestačilo. Ve druhém utkání bylo hodně věcí špatně, zdravotní stav kluků, ještě tam proběhla i nějaká dokopná a byl to náš nejhorší zápas na podzim.

Play-off už máte jisté, budete tedy na jaře zkoušet nové hráče nebo taktické varianty?
Ještě uvidíme, ale chceme se hlavně sehrávat na play-off.

Jak důležité bude udržet první příčku kvůli soupeři do čtvrtfinále? V posledních dvou letech Příbram vypadla s Brnem...
Určitě chceme vyhrát a jít z prvního místa. Brno měli kluci poslední dva roky, takže se mu určitě chceme vyhnout a taky poznat jiné soupeře.

V týmu máte hodně mladé hráče, jak se vám s nimi pracuje?
S klukama se pracuje skvěle. Trénuji mládež ve velkém fotbale, takže to mladé prostředí mi vyhovuje. Kluci mají velký potenciál a věřím, že ještě můžou dokázat velké věci.

Koho byste vyzdvihl jako lídry mužstva?
Lídrů tam je víc a to je důležité. Nemáme to postavené na jednom hráči. Máme opravdu hodně lídrů, ale jestli někoho jmenovat, tak jsou to bratři Junkovi a Drátek (Ondřej Drašnar – pozn. red.). Kluci jsou ve výběru dlouho a jsou takové srdce týmu.