Co nabídne čtvrté kolo? Souboj dvou nejlepších týmů i mužstev bez bodů

15/10/2023, 10:40SuperligaAutor: Jaroslav Kára

Praha – S blížícím se mistrovství světa ve Spojených arabských emirátech rozhodně neutichá ani dění v Superlize malého fotbalu, jejíž čtvrté kolo startuje v neděli. Program šesti duelů končí v úterý.

Na jednotlivé zápasy se opět podíváme detailně.

Mocní kačeři (v modrém) v minulém kole vyhráli penaltový rozstřel na hřišti brněnských Vikingů. Foto: Markéta Křížová
Mocní kačeři (v modrém) v minulém kole vyhráli penaltový rozstřel na hřišti brněnských Vikingů. Foto: Markéta Křížová

Most – Predátoři Praha, neděle 14.00
Tři body po třech kolech celostátní soutěže dělí Most a pražské Predátory. Severočeši coby obhájci titulu zatím zvítězili dvakrát, Pražané mají jeden triumf. Most naposledy zdolal Rytíře Plzeň 9:3, Predátoři podlehli Partyzanu Příbram 1:2. Oba vzájemné duely ovšem v minulém ročníku patřili Predátorům, kteří doma zvítězili vysoko 10:2 a pak slavili výhru i v Mostě 1:0.

PAMAKO Pardubice – MF Blanensko, pondělí 19.30
V minulém ročníku suverénně vládlo souboji těchto protivníků Blanensko, které zvítězilo dvakrát se souhrnným skóre 19:4. Ovšem po třech kolech nové sezony soutěže Pardubice vládnou východní skupině s náskokem tří bodů na čtvrté Blanensko. PAMAKO poprvé ztratilo body v minulém kole, kdy v penaltovém rozstřelu podlehlo 2:3 Jihlavě, Blanensko prohrálo 4:5 po pokutových kopech v Ostravě.

Olomouc Mighty Ducks – MF Baník Ostrava, pondělí 19.30
Jak Ostrava, tak Olomouc v minulém kole slavily úspěšný penaltový rozstřel, Hanáci vyhráli 2:1 v Brně. Mocní kačeři na domácím hřišti nehodlají ztrácet body, druhá příčka v tabulce východní skupiny z nich před šestým Baníkem dělá mírné favority. V minulém ročníku dvakrát slavila Olomouc, v Ostravě vyhrála 4:1 a doma 8:2.

Jihlava Miners – L&B reality Vikings Brno, pondělí 20.00
Dva tradiční soupeři, které pojí geografická blízkost a také dlouhá historie vzájemných soubojů. To je duel Horníků s Vikingy. V minulém ročníku oba zápasy skončily nejtěsnějším rozdílem a pokaždé se radovala Jihlava, v Brně slavila 3:2 po penaltách, doma pak 4:3. V tabulce oba protivníky dělí jediný bod.

Partyzan Příbram – Hanspaulka Praha, úterý 20.00
Nejočekávanější bitva čtvrtého kola se chystá v Příbrami, kam zavítá pražská Hanspaulka. Jde o poslední dva celky, které v aktuálním ročníku Superligy malého fotbalu neztratily ani bod. Výrazně kladné skóre posunulo do čela tabulky západní skupiny Pražany, kteří v minulém kole rozdrtili Goats Polabí 18:1. V minulém ročníku obě utkání ovládla Hanspaulka, v Příbrami 6:4 a doma 2:1, ovšem Pražané nepřešli přes čtvrtfinále play-off, zatímco Partyzan vybojoval stříbrné medaile.

Rytíři Plzeň – Goats Polabí, úterý 20.30
Program čtvrtého kola naopak uzavře utkání dvou mužstev, která v tomto ročníku celostátní soutěže ještě nebodovala. Domácí Rytíři Plzeň i Goats Polabí dosud třikrát prohráli a v minulém kole i vysokým rozdílem. Oba celky tak vyhlížejí první body v sezoně. V minulém ročníku se ve vzájemných střetnutích víc dařilo kolínským Vlkům, tedy předchůdcům Polabí, kteří v Plzni vyhráli 2:1 a doma 4:2.