Co přinese 5. kolo? Duel posledních mistrů nebo brněnský souboj s lídrem

22/10/2023, 16:43SuperligaAutor: Jaroslav Kára

Praha – Poslední kolo Superligy malého fotbalu před reprezentační přestávkou je tady. Od neděle do středy se uskuteční šest duelů pátého kola celostátní soutěže.

Podíváme se na ně opět v detailním přehledu.

Olomouc (v modrém) v minulém kole přejela Ostravu 9:4. Foto: Petr Jureček
Olomouc (v modrém) v minulém kole přejela Ostravu 9:4. Foto: Petr Jureček

Most – Hanspaulka Praha, neděle 20.00
Šampioni posledních dvou ročníků soutěže se utkají v úvodním střetnutí pátého kola. Navíc mají Most i pražská Hanspaulka shodně devět bodů a ztrácejí tak tři body na vedoucí Příbram. Právě Partyzanu podlehli Pražané v minulém kole 4:5, zatímco Most rozstřílel Predátory 10:0. V loňském ročníku oba vzájemné zápasy vyhrál Most, v Praze 3:2 po penaltách a doma 7:3.

Přenos z utkání můžete sledovat zde:

MF Baník Ostrava – Jihlava Miners, pondělí 19.30
Jen dva body v dosavadních čtyřech utkání vybojovali hráči Baníku Ostrava. Rozšířit svou sbírku se pokusí v pondělí v domácím utkání s Jihlavou, která má o tři body víc. V minulém kole obě mužstva vysoko prohrála, Baník v Olomouci 4:9 a Jihlava doma s Brnem 3:8. Vzájemné zápasy v minulém ročníku byly velmi vyrovnané, Horníci doma zvítězili 4:3 po penaltách, Ostrava pak na svém hřišti vyhrála 4:3.

MF Blanensko – Olomouc Mighty Ducks, pondělí 19.30
Shodně 5:4 skončily obě vzájemná utkání těchto soupeřů v minulé sezoně. A pokaždé zvítězili hosté. Nejprve Olomouc, pak Blanensko. Tentokrát zápas hostí Boskovice, tedy domácí hájemství Jihomoravanů, kteří zatím získali jen čtyři body a naposledy si odvezli debakl 3:10 z Pardubic. Mocní kačeři jsou druzí a v minulém kole přejeli Baník 9:4.

L&B reality Vikings Brno – PAMAKO Pardubice, pondělí 20.00
PAMAKO vede s deseti body tabulku východní skupiny, zatímco brněnští Vikingové na třetí příčce ztrácejí tři body, takže se v případě domácího triumfu mohou dotáhnout na Pardubice. V loňském ročníku ovládlo Brno obě vzájemná měření sil, 4:3 po penaltách v Pardubicích a doma 4:2, ovšem PAMAKO už není otloukánek z minulé sezony. Na tento souboj se oba celky naladily vysokými výhrami.

Predátoři Praha – Rytíři Plzeň, úterý 20.15
Zcela opačný dojem měli z posledního superligového duelu Predátoři a Rytíři. Zatímco Pražené podlehli 0:10 v Mostě, Plzeň přestřílela Polabí 18:1. Teď je otázka, jak na oba týmy takové výsledky zapůsobí. V tabulce mají shodně tři body, duely z minulé sezony ovládli vždy hosté, Predátoři v Plzni 6:1 a Rytíři v Praze 5:2.

Goats Polabí – Partyzan Příbram, středa 20.30
Rozložení sil hovoří jasně. Goats Polabí jako jediný celek Superligy malého fotbalu v této sezoně ještě nebodoval a má za sebou dva hrozivé debakly 1:18. Partyzan Příbram naopak jako jediný v soutěži ještě neztratil ani bod a v posledním utkání zdolal v bitvě dvou nejlepších pražskou Hanspaulku 5:4. V loňské sezoně ovládla Příbram obě vzájemná utkání – doma 5:2 a venku 6:1.