Dělali jsme školácké chyby, komentuje špatný úvod soutěže plzeňský kouč Bochníček

24/03/2023, 17:07SuperligaAutor: Jaroslav Kára

Plzeň – Až v závěru podzimu se plzeňští Rytíři dočkali bodů v aktuálním ročníku Superligy malého fotbalu. Listopadové výhry nad dvěma pražskými protivníky přivály na západ Čech šest bodů, které zachovaly mužstvu naději na účast v play-off. „S čím budu po sezoně spokojený, se uvidí až podle předvedené hry v play-off, ale to se do něj musíme napřed probojovat,“ podotýká plzeňský trenér Tomáš Bochníček.

Tomáš Bochníček se synem. 
Tomáš Bochníček se synem.

Blíží se start jarní části, jak se na něj chystáte?Máme za sebou i venkovní trénink na umělce, ale během zimní přestávky se s většinou kluků potkáváme na futsalech v plzeňských soutěžích, a mám je tak i možnost pravidelně sledovat.

Po podzimu jste v západní skupině pátí se šesti body, čekal jste víc?
Před startem Superligy bych si po sedmi kolech s dvanácti body řekl, že dobrý. Ale teď říkám, že za šest bodů musíme být vděční, protože nám ještě vykřesaly naději na play-off.

Co byl hlavní problém, že jste především v úvodu soutěže sbírali vysoké prohry?
Nehráli jsme jako kompaktní tým a dělali jsme velice školácké chyby. Při otevřenější hře jsme působili herně lépe, ale nedávali jsme branky a naopak ještě další inkasovali.

Na začátku listopadu jste se po roce dočkali superligové výhry, ulevilo se vám?
Tak to nevnímám a ani u hráčů jsem to tak necítil, prostě nám to tam nepadalo a ujišťoval jsem kluky, ať jsou trpěliví, že to zase přijde, šancí jsme si vytvořili poměrně dost. Po výhře na Korábu se divil i reprezentační trenér Jiří Novák, který utkání sledoval, jak je možné, že po pěti kolech jsme byli bez bodu.

Euforie se přenesla i do následující výhry nad Hanspaulkou 4:3?
Nemyslím si. V utkání jsme prohrávali poměrně rychle už 0:3 a určitě nám pomohl vstřelený gól do šatny. O poločase jsem řekl klukům, ať hrají prostě svoji hru a ať si to utkání užijou, dají do něj srdíčko, že je poslední na podzim. Otočili jsme na 4:3 a všichni jsme z toho měli krásný zážitek.

Ukázalo se, že máte na čem stavět. Co z těch dvou zápasů je důležité přenést si do jara?
Stačí si přenést toho týmového ducha z konce podzimu do jara, bojovnost, kompaktnost směrem dozadu a hlavně zůstat bez zranění pohromadě.

Ztrácíte pět bodů na čtvrtý Most, se kterým odstartujete jaro. Rozhodne duel o účasti v play-off?
Tak samozřejmě, pokud ztratíme, je rozhodnuto, pokud vyhrajeme, i tak to má Most stále ve svých rukou. Ale dokud máme naději, uděláme pro to vše, co je v našich silách.

Budete na jaře zkoušet nové hráče nebo herní systém?
Pokud budeme kompletní jako v posledních třech podzimních zápasech, tak se o play-off porvou rozhodně stejní borci.

S vedením týmu vám pomáhá Stanislav Kocour, s trénováním Jan Šebek, Josef Vitouš či Milan Vančát. Jak máte rozdělené funkce a kdo má co na povel?
Standa je vedoucí, takže u něj převažuje hlavně administrativa a vybavenost týmu, samozřejmě s ním konzultuji i nominace k utkáním. Šebi a Vity jsou klasické prodloužené ruce trenéra, vnímají to se zapálením přímo ze hřiště a to jsou pro mě hodně důležité informace, když se mnou sdílejí jejich pocity. Pomáhají s tréninky, přípravou na utkání, standardkami a prostě se vším, co to obnáší. Jsem velice rád, že s nimi mohu společně takhle u týmu působit. Milan dostal na starost komunikaci s hráči ohledně tréninků a zápasů, především těch mimoplzeňských, kteří bydlí na Příbramsku jako on.