Druhé kolo Superligy láká na atraktivní bitvu mezi Korábem a Mostem

16/09/2022, 22:01SuperligaAutor: Jaroslav Kára

Praha – Druhé kolo nové sezony Superligy malého fotbalu už v pondělí odstartovalo jihomoravské derby v Brně, kde domácí Vikingové podlehli po penaltách Blanensku 3:4. Následují čtyři utkání v rozmezí pěti dnů a program druhého kola uzavře až v pondělí 3. října duel mezi MF Baník Ostrava a Olomouc Mighty Ducks.

Pardubice v prvním kole dostaly devítigólový příděl od Blanenska,. Foto: David Haan
Pardubice v prvním kole dostaly devítigólový příděl od Blanenska,. Foto: David Haan

Podívejme se blíže na nadcházející čtyři utkání celostátní soutěže.

Hanspaulka Praha – Rytíři Plzeň, neděle 20.00Pražští obhájci mistrovského titulu vstoupili do Superligy malého fotbalu vítězstvím 6:4 v Příbrami, zatímco Rytíři na domácím trávníku podlehli pražskému Korábu 1:6. Hanspaulka bude na domácím hřišti jasný favorit, v loňském ročníku zdolala Plzeň v obou utkáních s drtivým skóre 21:1.

Partyzan Příbram – Vlci Kolín, úterý 20.00
Střetnou se dva týmy, které v úvodním duelu sezony padly, Vlci totiž doma podlehli Mostu 1:5. V úterý čeká na obměněný Kolín první venkovní zkouška, jenže v Příbrami se často souží i silnější mužstva. V minulém ročníku Partyzan ve vzájemných duelech jasně dominoval, připsal si výhry 8:2 a 12:1.

SC Koráb Praha – Most, úterý 20.30
Na tuhle konfrontaci mělo původně dojít v červnovém Superfinále, jenže když Most neodehrál odvetné semifinále se Staropramenem Praha, vedení soutěže jej vyřadilo ze zbytku soutěže a Koráb získal bronz bez boje. V minulé sezoně se radovala hostující mužstva, nejprve Koráb vyhrál v Mostě 3:1, na jaře Severočeši zvítězili v Praze 3:2.

Jihlava – Pamako Pardubice, čtvrtek 19.30
Jediný duel východní skupiny v řádném termínu druhého kola se uskuteční v Jihlavě, kam míří Pardubice. Celek z Vysočiny vstoupil do nového ročníku vydřenou výhrou 4:3 po penaltovém rozstřelu nad Baníkem Ostrava, Pardubice doma schytaly výprask 1:9 od MF Blanensko. I výsledky z minulého ročníku favorizují Jihlavu, který vyhrála oba duely se souhrnným skóre 20:3.