Druhý díl kvalifikací žen, U23 a U20 určí účastníky Superfinále

30/04/2023, 21:28SuperligaAutor: Jaroslav Kára

Praha – Boj o Superfinále malého fotbalu jde do finiše nejen v elitní mužské kategorii, ale také v těch dalších. Prvomájové pondělí rozhodne o účastnících boje o titul v Superlize žen, hráčů do 23 let a do 20 let. Východní část tentokrát hostí Olomouc, západní pražský areál ABC Braník.

Superliga malého fotbalu hráčů do 20 let.
Superliga malého fotbalu hráčů do 20 let.

Jde o druhý a poslední kvalifikační turnaj v těchto kategoriích, první se uskutečnil na podzim. Vítězové každé skupiny, tedy jeden na západě a jeden na východě, postupují do Superfinále 2023, které se bude konat v sobotu 24. června v Českém Dubu.

V Superlize žen si po podzimu nejlépe stojí Partyzan Příbram a Vikings Brno, oba celky vedou čtyřčlennou tabulku se tříbodovým náskokem před Hanspaulkou Praha, respektive Jihlavou. Program začíná v Olomouci v 10.40 hodin, v Praze se postupový duel mezi druhou Hanspaulkou a Příbramí uskuteční ve 12.40.

V Superlize do 23 let vede na západě Hanspaulka před Partyzanem, na východě brněnští Vikingové před dvojicí Blanensko, Jihlava. Program v Praze začíná v deset hodin dopoledne, v Olomouci ve dvě hodiny odpoledne.

V Superlize do 20 let se očekává největší bitva, protože ve východní skupině vedou Vikings Brno jen o skóre před Olomouc Mighty Ducks. Na podzim jejich vzájemný duel skončil remízou 4:4. Klání na Hané startuje v deset hodin dopoledne. Ze západu už mají takřka jistý postup pražští Predátoři.