Dva superligové tituly míří do Brna, dvě kategorie ovládla také Hanspaulka

29/06/2023, 23:49SuperligaAutor: Jaroslav Kára

Český Dub – Medaile jsou rozdané, Superfinále je za námi, tento ročník Superligy malého fotbalu skončil. Vyvrcholil celodenním kláním v Podještědském sportovním areálu v Českému Dubu, kde se o nejcennější kovy utkali hráči a hráčky sedmi kategorií.

Pojďme se podívat, jak vypadaly ostatní finálové výsledky.

Brněnští Vikingové slaví vítězství v kategorii do dvaceti let. Foto: Petr Hrnčíř

Superliga žen
Vikings Brno – Partyzan Příbram 5:2 (2:1)
Branky a nahrávky: 1. Kubicová (Ducháčková), 23. Komárková (Haklová), 33. Ducháčková (Soukupová), 41. Kubicová (Svobodová), 45. Ducháčková (Chodilová) – 4. Javůrková (Šimandlová), 53. Branžová. Rozhodčí: Havel – Josipovic. Hráno bez karet.

Záznam utkání najdete zde:

Od první minuty kráčely Brňanky za obhajobou mistrovského titulu, když je poslala do vedení Tereza Kubicová. Za tři minuty sice srovnala Lenka Javůrková, jenže pak daly hráčky Vikings čtyři branky za sebou a po výhře 5:2 si pověsily na krk zlaté medaile.

Superliga U23
Hanspaulka Praha – Vikings Brno 3:2 (1:1)
Branky a nahrávky: 17. Novotný (Krupička), 57. Žížala (Jákl), 62. Urbánek (Krupička) – 16. Bělák, 54. Lukšija (Bělák). Rozhodčí: Šťástka – Havel. ŽK: Ladra, Žížala – Crhan, Stambolidis.

Nadvláda pražské Hanspaulky v kategorii hráčů do 23 let trvá, v Superfinále stejně jako před rokem zdolala Brno, tentokrát 3:2. Po vyrovnaném prvním poločase odskočili v 54. minutě do vedení Vikingové po brance Tarika Lukšiji, jenže v poslední pětiminutovce Pražané obrátili skóre, když se trefili Daniel Žížala a Karel Urbánek.

Superliga U20
Vikings Brno – Predátoři Praha 3:2 (2:0)
Branky a nahrávky: 9. Pavlík (Tipoas), 28. Galia (Tipoas), 46. Galia (Psota) – 40. Mihailov, 49. Janovský. Rozhodčí: Tomiga – Prudil. Hráno bez karet.

Dvougólové vedení v prvním poločase nasměrovalo brněnské Vikingy k titulu v kategorii hráčů do 20 let. Jihomoravané nakonec porazili pražské Predátory 3:2. Výběr Pražské klubové fotbalové ligy dotahoval, ale branka ze 46. minuty, kdy se podruhé v utkání prosadil brněnský Denis Galia, se ukázala jako vítězná.

Superliga U10
Hanspaulka Praha – PAMAKO Pardubice 9:1 (5:1)
Branky a nahrávky: 5. Latuske (Stolař), 5. Socher (Stolař), 9. Stránský (Latuske), 14. Socher (Stolař), 15. Stolař (Dostál), 23. Socher (Mužík), 25. Kochaňuk (Stolař), 39. Socher (Mužík), 40. Mužík (Latuske) – 10. Olexik. Rozhodčí: Soukup – Sýkora.

Deset branek viděli diváci při finálové bitvě hráčů do deseti let. Pražská Hanspaulka zdolala PAMAKO Pardubice 9:1 a obhájila mistrovský titul v této kategorii. Čtyřmi brankami se na tom podílel kapitán Sebastian Socher, čtyřmi nahrávkami a jednou brankou mu zdatně sekundoval František Stolař.

Superliga U8
Partyzan Příbram – PAMAKO Pardubice 0:6 (0:2)
Branky a nahrávky: 11. Ujec (Hrstka), 19. Bratršovský (Chmela), 28. Bratršovský (Olexik), 30. Ujec (Meduna), 35. Olexik (Bratršovský), 38. Ujec. Rozhodčí: Prudil – Perutka.

V nejmladší kategorii hráčů do osmi let vybojovali mistrovský titul zástupci PAMAKO Pardubice, kteří porazili Partyzan Příbram 6:0. Hattrickem se blýskl Denis Ujec, dvěma góly a nahrávkou pak Adam Bratršovský.

Superliga firem
Tesco SW a.s. - Městská policie hlavního města Prahy 0:13 (0:6)
Branky a nahrávky:
15. Hulinský (Růžička), 19. Brosch (Bártek), 21. Puk, 22. Roman, 26. Hulinský, 30. Martinček (Růžička), 32. Puk (Brosch), 45. Růžička (Brosch), 47. Martinček, 48. Puk, 49. Puk (Bártek), 54. Roman (Brosch), 50. Růžička (Bártek). Rozhodčí: Perutka – Šik. ŽK: Brosch (Městská policie).

Premiérový ročník Superligy malého fotbalu firem přinesl jednoznačnou finálovou záležitost, když Městská policie hlavního města Prahy deklasovala Tesco SW 13:0. Šest branek nastříleli strážci pořádku už v první půli a ani ve druhé nenechali nikoho na pochybách, kdo si zaslouží titul.