Jarní boj o Superfinále malého fotbalu začíná. Úvod obstará pražské derby

31/03/2022, 21:02SuperligaAutor: Jaroslav Kára

Praha – Atraktivnějším soubojem snad ani jarní část Superligy malého fotbalu nemůže začít. V pátek v osm hodin večer odstartuje na hřišti v Butovické ulici pražské derby mezi domácím Staropramenem a Korábem.

Jde o duel dvou nejlepších celků podzimní části západní skupiny celostátní soutěže. Staropramen vede tabulku o dva body před Korábem. „Cíl je vyhrát základní část a uzdravit co největší počet hráčů před vrcholem sezony. V play-off půjdeme od zápasu k zápasu,“ pronesl před startem jara kouč Staropramenu Václav Socher.

Jeho výběr má městskému rivalovi co vracet, podzimní duel totiž vyhrál SC Koráb 4:3 na penalty. „Na derby se těšíme všichni. Trošku nás trápí marodka, ale tým máme silný. Derby bude asi vždy o trošku emotivnější a o to víc, že pomyslný klíč od Prahy chce Staropramen zpět,“ uvedl kouč Korábu Jakub Kotek.

Marodka trápí obě mužstva, i když v případě Staropramenu je asi početnější. „Vždy se těšíme po dlouhé pauze na start soutěže, ale teď je zkalený mnoha zraněními, takže se nám to po úspěšném podzimu momentálně trochu rozpadlo,“ hořekoval Socher, který také nemůže nastoupit. Z různých zdravotních příčin mu scházejí Jakub Kubek, František Hakl, Stanislav Mařík, Václav Sládek, Jakub Pospíšil a Jan Jelínek.

Trvale se navíc musí obejít bez dalších dvou jmen, ze zdravotních důvodů skončil Lukáš Kratochvíl a z rodinných David Pozníček. „Jinak jsme se snažili najít náhrady a posílit, tři nové hráče jsme vyzkoušeli ve třech přípravných zápasech, které jsme měli, a šanci určitě dostanou. V pátek to ale ještě nebude,“ doplnil trenér Staropramenu.

Jeho protějšek ke změnám v pauze nesahal. „V týmu k žádným nedošlo, jdeme do jara ve stejném složení. Na podzim to klapalo, nebyl důvod nic měnit,“ sdělil Kotek.

Také jeho mužstvo už má jisté play-off, ale chce do něj jít v co nejvýhodnější pozici. „Určitě se pokusíme zabojovat o první místo. Každopádně cíl pro jaro je postoupit do play-off nejhůře ze druhé pozice a vyhnout se hned ve čtvrtfinále silnému Brnu nebo Blanensku. Závěrem přeji všem, ať se daří,“ vzkázal trenér Korábu.