Je tady čtvrtfinále play-off, trenéři se shodují ve vyrovnanosti šancí na postup

08/05/2023, 17:06SuperligaAutor: Jaroslav Kára

Praha – V rychlém sledu pokračuje sezona Superligy malého fotbalu, hned po návratu z mezinárodního turnaje v ázerbájdžánském Baku se někteří čeští reprezentanti zapojí do čtvrtfinále celostátní soutěže. Do play-off se probojovalo osm nejlepších mužstev, o všech semifinalistech bude jasno 16. května.

Vikings Brno. Foto: Markéta KřížováVikings Brno. Foto: Markéta Křížová

Hanspaulka Praha – Olomouc Mighty Ducks 2:0Branky: 21. Reiter, 61. Žežulka. Rozhodčí: Šik – M. Kubečka. ŽK: Žežulka, Reiter – Šuba.

První čtvrtfinálový duel se odehrál už v neděli a pražská Hanspaulka na domácím hřišti ukázala svou sílu, lídra východní skupiny Olomouc Mighty Ducks zdolala 2:0. „Výhra z vzhledem k formátu není tak cenná z hlediska výchozí pozice, ale ze skvělého pocitu a odvedené práce. Záleží, především, v jaké sestavě odjedeme do Olomouce,“ zůstal opatrný pražský kouč Václav Socher před odvetou.

Ta je na programu příští pondělí. „Hanspaulka byla lepší o jeden gól ze standardní situace z prvního poločasu, my branku vstřelit nedokázali. Výhoda domácího prostředí a domácího termínu nám zajistí kvalitní podmínky pro to, abychom dostali utkání do prodloužení,“ přál si olomoucký trenér Tomáš Zeman.

MF Baník Ostrava – Partyzan Příbram, pondělí 19.00

V rolí lídra západní skupiny Superligy malého fotbalu jde do čtvrtfinále Partyzan Příbram, který narazí na MF Baník Ostrava nejprve na jeho hřišti. „Jedeme tam samozřejmě s respektem k soupeři, ale po vítězství ve skupině chceme ukázat naši sílu. Výhoda bude, ze nás soupeř moc nezná. Šance jsou vždycky padesát na padesát, ale musím říct, že si hodně věříme,“ prohlásil příbramský kouč Erik Šlechta.

Baník sice skončil ve východní skupině čtvrtý, ovšem v několika duelech dokázal, jaká je jeho síla. „Příbram je velice kvalitní soupeř, vyhrála svoji skupinu. Jsou tam mladí fotbalisté, hrají spolu dlouho, mají výborný pohyb po hřišti. Doufám, že jejich gólman nebude mít svůj den. Příbram je sice mírný favorit, ale to si v Ostravě nikdo nepřipouští. Doma beru jedině výhru. Pokud zvítězíme, věřím, že je v našich silách přes Příbram postoupit,“ uvedl před úvodní bitvou ostravský trenér Tomáš Sysala.

Vikings Brno – Most, pondělí 19.30

Atraktivní čtvrtfinálový souboj lze očekávat také mezi stálicemi play-off. Brněnští Vikingové začínají proti Mostu na domácím hřišti. „K úspěchu povedou nasazení, důraz, pohyb, kolektivní pojetí, srdíčko. Prosazení se vlastní hrou a eliminice silných zbraní soupeře. Zápasy play-off začíná úplně nová soutěž, šance vidím padesát na padesát,“ sdělil brněnský kouč Zdeněk Táborský.

Čtyřnásobní šampioni celostátní soutěže z Brna tentokrát po nepříliš povedené základní části nejdou do play-off v pozici jasného aspiranta na vítězství, zatímco Most v tomto ročníku prokazuje velké odhodlání po úspěchu v čele s nejlepším střelcem mezinárodního turnaje v Baku Denisem Laňkou. „Vzhledem k tomu, že se teprve v neděli vrátilo české A mužstvo z turnaje v Baku a Most tam měl trojnásobné zastoupení hráčů základní sestavy, jmenovitě Ondřej Bíro, Daniel Kasal a Denis Laňka, zatímco Brno bylo na tomto turnaji bez zastoupení, jsou naše šance na první zápas nejspíš menší, než kdybychom hráli v jiném terminu. Možná by se měl někdo zamyslet nad terminy čtvrtfinále… Může tak rozhodovat únava. Šance na postup tak i vzhledem k této skutečnosti vidím padesát na padesát a rozhodne se za týden v našem domácím zápase,“ řekl mostecký kouč Vojtěch Benda.

Predátoři Praha – Jihlava Miners, úterý 20.30

Program úvodních zápasů play-off uzavře duel pražských Predátorů s týmem Jihlava Miners. „Nechceme uhnout z toho, co nás dostalo do čtvrtfinále, když jsme zvládli tři velmi těžká utkání v závěrečné fázi základní skupiny. Vzhledem k tomu, že jsme s Predátory nikdo nehráli, určitě půjde o zajímavý dvojzápas. Myslím, že to bude padesát na padesát. Výsledek utkání Olomouce v Praze ukázal, že zápasy budou velmi těžké,“ odtušil jihlavský trenér Ondřej Lapeš.

Predátoři obsadili v západní skupině třetí příčku, ovšem na vedoucí Příbram ztratili pouze bod. „Cesta k vítězství povede přes zopakování podzimního výkonu doma s Hanspaulkou, kde celý tým jezdil po zadku a všichni bojovali na hraně tvrdosti. Nikdo nevynechal souboj a nikdo se nebál hrát. Šance na postup jsou podle mě vyrovnané. Oba týmy stavíme hru založenou na partě a záleží, v jakém složení se naše celky sejdou na výjezd ven. Věřím, že budeme víc hladoví po vítězství a že přes těžkou Jihlavu postoupíme,“ přál si hrající kouč pražského mužstva Tomáš Jurčík.