Je tady páté kolo. První výhru oslaví Rytíři, nebo Vlci. Dojde i na pražské derby

21/10/2022, 12:56SuperligaAutor: Jaroslav Kára

Praha – Už do pátého kola vstoupí v neděli Superliga malého fotbalu. V rozmezí tří dnů se odehraje všech šest utkání, kterými se uzavře první polovina základní části celostátní soutěže.

Baník Ostrava (v bílém Martin Blokša) v minulém kole smetl Blanensko (ve fialovém Aleš Rus). Foto: Malý fotbal Ostrava
Baník Ostrava (v bílém Martin Blokša) v minulém kole smetl Blanensko (ve fialovém Aleš Rus). Foto: Malý fotbal Ostrava

Pojďme si přiblížit jednotlivá střetnutí.

Jihlava – MF Blanensko, neděle 20.00
V minulé sezoně Blanensko v základní části excelovalo a smetlo Jihlavu v obou vzájemných utkání 8:3 a 10:3. Jenže v novém ročníku se oba výběry nacházejí v rozličných situacích. Zatímco tým z Vysočiny je na druhé příčce východní skupiny za Olomoucí, Blanensko je až čtvrté. V minulém kole navíc Jihomoravané nedali ani gól a prohráli 0:5 v Ostravě. Jihlava padla 2:5 na hřišti Olomouce.

Vikings Brno – MF Baník Ostrava, pondělí 19.30
Z prvního vítězství v sezoně se v minulém kole radovali brněnští Vikingové, i když v Pardubicích zvítězili 4:3 až po penaltovém rozstřelu. To Baník Ostrava doma přejel Blanensko 5:0 a na třetí příčce tabulky má tříbodový náskok před pátým Brnem. V minulé sezoně oba vzájemné duely patřily Jihomoravanům, doma vyhráli 13:2 a v Ostravě 4:1.

Olomouc Mighty Ducks – PAMAKO Pardubice, pondělí 19.30
Na souboj prvního s poledním celkem východní skupiny, které dělí po čtyřech kolech propastných jedenáct bodů, dojde v pondělí večer. Lídr tabulky na Hané přivítá Pardubice, které první bod v sezoně vydolovaly díky penaltovému vyústění utkání s Brnem. Oba duely v loňské sezoně vyšly lépe hostujícím mužstvům, Mocní kačeři v Pardubicích zvítězili 4:3, doma ovšem padli 2:6.

Partyzan Příbram – Most, úterý 19.00
Druhý se čtvrtým celkem západní skupiny se utkají v Příbrami, kam zavítá Most. Severočeši přijedou posilnění poslední výhrou 3:2 na penalty na hřišti pražské Hanspaulky, Partyzan zvítězil pohodlně 5:1 v Plzni. Příbram má na druhé příčce jen bod náskok před čtvrtým Mostem. V minulém ročníku ovládl obě vzájemná střetnutí Most, v Příbrami 7:5 a doma 4:3.

Rytíři Plzeň – Vlci Kolín, úterý 20:00
Až v pátém kole se jeden z těchto soupeřů konečně dočká vítězství. Pátí Vlci Kolín i šestí Rytíři Plzeň v dosavadních čtyřech kolech sbírali jen porážky, duel na západě Čech jednomu z mužstev přinese poprvé v sezoně radost z výhry. V minulé sezoně obě utkání skončila divokým výsledkem a pokaždé slavil někdo jiný. V říjnu zvítězila doma Plzeň 10:2, v dubnu Kolín na svém hřišti vyhrál 11:3.

SC Koráb Praha – Hanspaulka Praha, úterý 20.30
Třaskavý pražský souboj uzavře úvodní polovinu Superligy malého fotbalu. Třetí Koráb přivítá na svém hřišti vedoucí celek západní skupiny Hanspaulku, oba ovšem dělí v tabulce jediný bod. Zatímco Koráb v minulém kole dovezl výhru 6:0 z Kolína, obhájce titulu doma v penaltovém rozstřelu podlehl Mostu 2:3. Také oba zápasy uplynulého ročníku rozhodla až střelba ze značky pokutového kopu. Koráb doma vyhrál 4:3, v jarní odvetě se radovala Hanspaulka z triumfu 1:0.