Je tady třetí kolo Superligy. O první výhru usiluje hned pět mužstev

24/09/2022, 18:33SuperligaAutor: Jaroslav Kára

Praha – Budou pražské celky pokračovat v nadvládě nad západní skupinou Superligy malého fotbalu? Vzchopí se ve východní skupině zadrhnutý brněnský kolos nebo tápající Pardubice? Na všechny tyto otázky odpoví již třetí kolo celostátní soutěže, které startuje v neděli.

Brňané čekají na první vítězství. Foto: Daniel Kinc
Brňané čekají na první vítězství. Foto: Daniel Kinc

Jednotlivá utkání si opět rozebereme detailně.

Most – Rytíři Plzeň, neděle 14.00
Severočeši mají na domácím trávníku co napravovat, v předchozím kole si odvezli nečekaný debakl 2:10 ze hřiště pražského Korábu. Plzeňský celek se zatím jeví jako vhodný kandidát k tomu, aby si Most zlepšil reputaci, protože Rytíři dosud obě utkání jasně prohráli, s Korábem 1:6 a na hřišti Hanspaulky 1:7. V minulém ročníku oba vzájemné duely vyhrál Most, doma 5:3 a v Plzni 5:1.

MF Blanensko – Olomouc Mighty Ducks, pondělí 19.00
Nadcházející soupeři ve východní skupině mají v úvodu sezony jedno společné. Oba zdolali brněnské Vikingy, Blanensko k tomu ještě v prvním kole přejelo Pardubice 9:1. Teď se parta kolem hrajícího kouče a kapitána Ondřeje Paděry pokusí udržet neporazitelnost proti nevyzpytatelným Mocným kačerům. Měření sil v minulé sezoně pokaždé skončilo těsně, Hanáci doma padli 7:8, v Boskovicích pak Blanensko zvítězilo 5:4 až po penaltovém rozstřelu.

Vlci Kolín – Hanspaulka Praha, pondělí 19.30
Chytit se na úřadujících šampionech z Prahy, kteří zatím dvakrát vyhráli? Pro kolínské Vlky rozhodně obtížný úkol, nicméně v malém fotbale určitě není nereálný. Kolín však zatím zaznamenal jen tři vstřelené branky, zatímco Hanspaulka ve dvou kolech nastřádala třináct gólů. V minulé sezoně Pražané ve vzájemných soubojích zvítězili 9:0 a 5:3.

PAMAKO Pardubice – MF Baník Ostrava, pondělí 19.30
Dvě zklamání zatím prožili fotbalisté Pardubic, po dvou prohrách uzavírají tabulku východní skupiny se skóre 2:16. Teď přivítají ostravský Baník, který má za sebou dosud jen jeden duel, v němž podlehl v Jihlavě 3:4 po penaltách. Vzájemná střetnutí minulého ročníku jsou vyrovnaná, Pardubice doma vyhrály 3:1, z Ostravy si dovezly porážku 1:6.

Vikings Brno – Jihlava, pondělí 19.30
Velmi důležité utkání čeká na brněnské Vikingy. Oba úvodní duely ztratili, byť s Blanenskem až po penaltovém rozstřelu 3:4. V pondělí přivítají Jihlavu, která dosud dvakrát zvítězila. Nejprve po pokutových kopech porazila Baník 4:3, ve čtvrtek se naladila drtivým triumfem 7:1 nad Pardubicemi. Účastníci prvního Superfinále v historii, v němž se radovalo 5:3 po prodloužení Brno, se v minulé sezoně střetli jen jednou. Po kontumační výhře 5:0 ovládli Brňané také duel v Jihlavě, kde slavili 8:5.

SC Koráb Praha – Partyzan Příbram, úterý 4. října 20.30
Až v úterý 4. října se uzavře třetí kolo Superligy malého fotbalu, v posledním zápase Koráb přivítá Příbram. Pražané se díky dvěma vítězstvím vyhřívají na čele západní skupiny, Partyzan zatím jednou prohrál 4:6 s Hanspaulkou, pak zdolal Kolín 5:2 a je třetí. Výsledky z minulého ročníku nenaznačují, kdo bude favorit. Příbram doma podlehla Korábu 3:4, v odvetě pak na jeho hřišti slavila výhru 5:2.