Je tu superligové čtvrtfinále. Mostecký obhájce začíná doma proti Olomouci

19/05/2024, 10:07SuperligaAutor: Jaroslav Kára

Most – Před rokem na sebe stejní soupeři narazili v semifinále, v němž jednoznačně dominoval Most, který následně získal mistrovský titul v Superlize malého fotbalu. Tentokrát Severočeši narazí na Olomouc Mighty Ducks už ve čtvrtfinále. Úvodní utkání začíná v Mostě v neděli ve dvě hodiny odpoledne.

Olomouc (v modrém) v loňském play-off na Most nestačila. Foto: Petr JurečekOlomouc (v modrém) v loňském play-off na Most nestačila. Foto: Petr Jureček

Před rokem vyhrál Most domácí semifinále 8:2, v odvetě na Hané zvítězil 7:2. „Olomouc jsme potkali i v loni v naši mistrovské sezoně. Oba zápasy jsme vyhráli, takže není důvod nemít sebevědomí a nechat se nějak rozhodit tím, že máme znova Olomouc. Všichni se těší a máme to nejsilnější jak na domácí zápasy, tak i na zápasy ven. Ihned po skončení základní části jsem měl od všech informaci, že s nimi mohu počítat, ať se jede kamkoli a kdykoli,“ potěšilo mosteckého kouče Vojtěcha Bendu.

Mocní kačeři ovšem po loňském vyřazení mají Mostu co vracet. „Loni jsme v semifinále se stejným soupeřem neuspěli a letos to chceme napravit. Jsme rádi, že nakonec budeme hrát odvetu doma, protože termín neděle ve dvě hodiny je vždy velmi složitý pro skladbu sestavy. Letos k tomu ale kluci přistoupili dobře a opory týmu se nachystaly na dlouhou cestu do Mostu,“ prohlásil olomoucký trenér Tomáš Zeman.

Zatímco Most skončil v základní části na třetí příčce západní skupiny, Olomouc jde do play-off ze druhé pozice ve východní skupině. „Rozložení sil se strašně složitě odhaduje. Viděl jsem na videu několik zápasů Olomouce. Určitě půjdeme do dvojzápasu s pokorou a respektem k soupeři. Asi tou největší naší zbraní je obrovské odhodlání k obhajobě titulu. Myslím si také, že máme víc rozdílových hráčů, kteří dokážou rozhodovat zápasy. Vždy ale utkání začíná 0:0, tak uvidíme. Hlavně ať se hraje fotbal a nikdo se nezraní,“ přál si Benda.

Olomouc v loňském ročníku obsadila čtvrtou příčku, aby letos získala medaili, musí odklidit z cesty obhájce prvenství. „Rozložení sil v tomto dvojzápase bude samozřejmě ovlivněné sestavami obou týmů. Most má ve svém středu mnoho reprezentantů a kvalitních hráčů, v letošní sezoně ale ne všichni z nich hrají pravidelně. Necháme se v tomto ohledu tedy překvapit,“ řekl Zeman.

Odveta čtvrtfinále se hraje v Olomouci v pondělí 27. května od osmi hodin večer. „Na čtvrtfinále se samozřejmě těšíme. Od začátku sezony jsme nastaveni, že se pokusíme obhájit titul. V tom se nic nemění. V šatně je z kluků cítit velké odhodlání. Most nikdy nechyběl od začátku Superligy mezi nejlepšími čtyřmi týmy,“ poznamenal mostecký trenér.