Jihlava na závěr vylepšila dojem, Pardubicím nasázela deset gólů

26/04/2022, 19:38SuperligaAutor: Jaroslav Kára

Pardubice – Po loňském druhém místě tentokrát nepostoupila do play-off Superligy malého fotbalu. To je pro Jihlavu zklamání. Dojem z pokažené sezony vylepšili její hráči aspoň v posledním utkání základní části východní skupiny, v němž zvítězili v Pardubicích vysoko 10:3.

Díky výhře se Jihlava dostala na pátou pozici o bod před Pardubice. „Říkal jsem klukům, že nepojedu takovou dálku do Pardubic, abych prohrál a jel večer domů naštvaný. Výhra byla jasný cíl,“ uvedl jihlavský útočník Jiří Míča.

O osudu duelu se rozhodlo už ve čtvrté minutě, do té doby se dvakrát trefil hostující Antonín Plichta a jednou Míča. „Začátek jsme vůbec nechytli. Hosté na nás nalezli, dělali jsme chyby, neporadili jsme si s jednoduchými balony, všechno bylo špatně. Nekoncentrovali jsme se, jako bychom ani nebyli na hřišti. Nepoznával jsem nás, prostě hrozné,“ kroutil hlavou pardubický záložník David Lát.

Míča ve 21. minutě zvýšil na rozdíl čtyř branek, Lát ovšem vykřesal naději. „Nebylo to úplně jednoduché utkání, ale povedl se nám začátek, kdy jsme Pardubice zaskočili. Klíčové bylo, že jsme vedení do poločasu udrželi. Posledních deset minut jsme sice měli slabší momenty, Pardubice se nadechovaly k tlaku, naštěstí jsme dostali jen jeden gól,“ sdělil jihlavský forvard.

Po pauze přišly velké chvíle hostujícího Lubora Trojánka, který si připsal hattrick, ten zkompletoval také Míča. Za domácí snížili Lát s Adamem Šenkýřem, ovšem v závěru celek z Vysočiny navýšil skóre po brankách Michalů Votoupala a Prokeše.

Deset gólů dala Jihlava i na podzim, doma zvítězila 10:0. „Snažili jsme se nakopnout, abychom si neudělali úplnou ostudu, ale sypalo se to a neměli jsme vůbec sílu. Přišlo mi, jako bychom byli bez motivace, přece jen hrál poslední s předposledním. Chyběli nám třeba Rosůlek se Stránským, kteří tvoří osu týmu, takový výsledek jen podtrhl celou sezonu, která se nám nepovedla,“ uznal Lát.

Pardubice staví na dravém mládí, ale v aktuálním ročníku si připsaly jen dvě vítězství a osm proher. „Jsem si stoprocentně jistý, že příští sezona bude mnohem lepší. Už při předchozím zápase v Olomouci jsme si sedli a bylo to něco jiného, tahali jsme za jeden provaz a všechno vycházelo. Bylo vidět, co dokážeme. Věřím, že příští rok uděláme větší úspěch, i když hůř být nemůže,“ hlesl pardubický záložník.

Výběr z Vysočiny prochází generační obměnou a v příštím ročníku má také co vylepšovat. „Po zápase jsme si řekli, že tohle byla přelomová sezona, točilo se hodně hráčů. Příští rok chceme máknout a porvat se o vyšší příčky, přinejmenším zopakovat, co se povedlo minulý rok,“ vyhlížel Míča.

Pamako Pardubice – Jihlava 3:10 (1:4)

Branky a nahrávky: 26. Lát, 43. Lát (Krátký), 55. Šenkýř – 2. Plichta (L. Trojánek), 3. Míča (T. Trojánek), 4. Plichta, 21. Míča (Votoupal), 35. L. Trojánek (Míča), 41. L. Trojánek (Lapeš), 46. L. Trojánek, 53. Míča (L. Trojánek), 56. Votoupal (Plichta), 58. Prokeš (L. Trojánek). Rozhodčí: Šťástka – Kohout. Hráno bez karet.

Pamako Pardubice: Matěj Kouba – David Semínko, Adam Šenkýř, Lukáš Krátký (C), David Lát, Jiří Richter, Martin Tulach, Jan Málek, Martin Hruška, Tomáš Outrata, Ondřej Hátle.

Jihlava: David Kubica (C) – Antonín Plichta, Lubor Trojánek, Michal Votoupal, Tomáš Trojánek, Michal Prokeš, Jiří Míča, Ondřej Lapeš.

Hráči Pardubic (v červeném) dostali i ve druhém souboji v sezoně od Jihlavy deset branek.
Hráči Pardubic (v červeném) dostali i ve druhém souboji v sezoně od Jihlavy deset branek.