Jihlava začíná semifinále v azylu, kouč Příbrami upozorňuje na Míču

03/06/2023, 18:26SuperligaAutor: Jaroslav Kára

Jihlava – Před dvěma lety dokráčela Jihlava až do Superfinále, jenže v boji o zlato v Superlize malého fotbalu podlehla Brnu 3:5 po prodloužení. Horníci jsou jediní v nejlepší čtyřce aktuálního ročníku, kdo zažil atmosféru finálové bitvy. Pokud si ji chtějí zopakovat, musejí v semifinále porazit houževnatý Partyzan Příbram.

Hráči celku Jihlava Miners spřádají plány na semifinále. Foto: Petr Nečas
Hráči celku Jihlava Miners spřádají plány na semifinále. Foto: Petr Nečas

První zápas semifinále začíná v neděli od osmi hodin večer výjimečně v Jaroměřicích nad Rokytnou. „Náš cíl je pokračovat ve výkonech, jaké jsme doposud předváděli v jarní části sezony. Nějak zvlášť se na Příbram nechystáme. Očekáváme podobný styl, jaký měli Predátoři. Hrajeme v azylu v Jaroměřicích nad Rokytnou, což zkusíme přetavit v nečekanou výhodu skrz divácké prostředí. Uvidíme,“ přemítal jihlavský trenér Ondřej Lapeš.

Pro Příbram už je aktuální účast v semifinále nejlepší výsledek v historii Superligy malého fotbalu, mladý kádr chce však ještě výš. „Favorit se těžko hledá, ale věřím, že to zvládneme. Máme vyrovnaný tým a to je naše největší výhoda. Většinu mužstev táhnou dva až tři hráči a tady vidím výhodu i v tomhle duelu,“ přemítal příbramský kouč Erik Šlechta.

Partyzan ovládl základní část západní skupiny celostátní soutěže a ve čtvrtfinále vyřadil Baník Ostrava. Úvodní partii sice Příbram prohrála 3:4, ale domácí odvetu ovládla 7:2 a následné prodloužení vyhrála 3:0. „Tenhle krok bude určitě jeden z těch nejtěžších, ale po odvetě s Ostravou jsem viděl, jak kluci moc chtějí, a když si tohle přeneseme do zápasu s Jihlavou, můžeme být opět úspěšní,“ podotkl Šlechta.

Hráči Jihlavy šli do play-off ze druhé příčky ve východní skupině a s pražskými Predátory se ve čtvrtfinále trápili méně, když na jejich hřišti i doma zvítězil celek Miners 4:1. „Příbram má určitě kvalitu, vyhrála západní skupinu, ve čtvrtfinále si poradila v prodloužení s Ostravou, kdy to taky mohlo dopadnout nakonec obráceně. Nám pomohly povedené zápasy s Predátory po psychické stránce. Favorit se tu hledá těžko. Jsme mezi čtyřmi nejlepšími celky. Tady už to je hodně vyrovnané,“ poznamenal Lapeš.

Největší zbraní Horníků v této sezoně je reprezentační útočník Jiří Míča, který v jedenácti zápasech nastřílel dvacet branek a přidal šest asistencí. „Určitě si největší pozor musíme dát na Míču. Je rozdílový a musíme ho uhlídat. To bude jeden z klíčů k úspěchu,“ uznal příbramský kouč.

Z Partyzanu má nejlepší individuální statistiky Jiří Junek, jenž v deseti utkáních zaznamenal devět gólů a osm nahrávek. „Zatím jsme neměli potřebu se na někoho zvlášť chystat a tady to nebude jiné. Víme, že Příbram to má hodně podobné jako my, takže postavené na týmovém pojetí. V této fázi soutěže můžou rozhodovat drobné detaily,“ nevyzdvihoval jihlavský trenér nikoho z kádru soupeře.

Úvodní semifinále můžete sledovat živě na youtubovém kanálu Malého fotbalu, stejně jako odvetu, která se hraje v Příbrami v úterý 13. června od osmi hodin večer.