Jsme semknutí jako smečka a hladoví po úspěchu, říká vedoucí Predátorů

04/04/2023, 15:39SuperligaAutor: Jaroslav Kára

Praha – Jako šelmy, které se chystají ulovit svou kořist. Tak vstupují do jarní části Superligy malého fotbalu Predátoři Praha, kteří reprezentují výběr Pražské klubové fotbalové ligy a název nahradil dosavadní SC Koráb Praha. V úterý od osmi hodin večer zahájí jarní část na hřišti Partyzanu Příbram. „Věřím klukům, že se budou snažit všechny tři zápasy vyhrát a ukončit základní část na prvním místě,“ doufá vedoucí týmu a asistent trenéra Leon Petrů.

Leon Petrů.
Leon Petrů.

Do jara jdete jako Predátoři Praha, je to příjemná změna místo Korábu?
Změna to je hlavně tím, že jsme hladoví po úspěchu, a to Predátor vystihuje lépe. Koráb nám nevadil, naopak s panem správcem Šimonem z Korábu je skvělá spolupráce. Stále tam občas trénujeme. Měnil se vizuál celého svazu PKFL, tak jsme to vzali při jednom.

Budete ještě dravější, nebo co se změnilo přes zimu?
Rozhodně se budeme prát o co nejlepší umístění. Jsme opravdu semknutí jako smečka. Udělal se náš oblíbený open trénink, kde jsme opět našli potencionální posily.

Po podzimu jste společně s Příbramí drželi první příčku západní skupiny, je to zavazující umístění?
Myslím, že pro nás ne. Jedeme od zápasu k zápasu. Je fajn, že se podzim povedl, ale to už je minulost.

Hned ze startu si to rozdáte s Příbramí, co povede k úspěchu?
Příbrami máme co vracet, kdy nám vzala body doma. Zlomový zápas pro nás, zde se bude rozhodovat, jak bude vypadat konečné umístění do play-off. Za celý tým Predátorů můžu slíbit, že v Příbrami necháme maximum. K úspěchu povedou dravost, poctivost a koncentrace, když to odjezdíme jako proti Hanspaulce na podzim, tak vyhrajeme.

Jak důležité směrem k soupeři pro čtvrtfinále bude první příčka ve skupině?
Určitě je to výhoda pro čtvrtfinále. Budeme se samozřejmě snažit to dotáhnout a urvat západ.

V zimě se k vám vrátil Jan Špaček z Kolína a přestoupil Dominik Kostka z Hanspaulky, co od nich očekáváte?
Je to tak, Špáča se chtěl vrátit, tak jsme mu to umožnili. Očekáváme, že doplní obranné řady, ale na svoji šanci si musí počkat. Kostič projevil zájem jít k nám, za což jsme rádi. Věřím, že nám v nějakých zápasech rozhodně pomůže. Těšíme se na něj, po fotbalové stránce nám dá zase něco navíc.

Od letního konce Jakuba Kotka vedete mužstvo s Tomášem Jurčíkem, jak se změna projevila na týmu?
Ta změna byla zásadní. Jurča je trenér na svém místě od komunikace až po taktické věci. Tým za ním stojí a to je nesmírně důležité. Je i skvělý hráč, který je opravdu platný. Společně jsme vytvořili skvělou partu lidí, co spolu táhnou za jeden provaz.

Jak máte rozdělené kompetence s Tomášem Jurčíkem a Jiřím Henkem?
Jurčis je hrající trenér, má na starosti tréninky, zápasy, taktiku, nominace na zápasy a tak dále. Jsem Jurčovi k ruce, makáme na tom jako tým, ale na rozdíl od Jurči mám víc administrativy pro náš klub. Jirka Henek žije s týmem, je motivátor, podporuje a dobře se s ním pracuje, má na starosti i mládež, u U8 a U10 je vedoucí týmu, u U20 a U23 hlavní trenér. Oběma klukům moc děkuji za práci, kterou odvádí.

S jakým výsledkem budete po sezoně spokojený?
Základ je být na bedně. (úsměv) S tím bychom byli asi spokojení. Budu mluvit za všechny, že to chceme posunout výš a naše přání je urvat titul.