Klíč od Prahy má Staropramen, penaltové zaváhání napravil Šultes

02/04/2022, 18:20SuperligaAutor: Jaroslav Kára

Praha – Až devátá série pokutových kopů rozhodla úvodní jarní duel Superligy malého fotbalu. V pražském derby se radoval domácí Staropramen, který zdolal Koráb 1:0 na penalty.

V tabulce západní skupiny celostátní soutěže se vítěz na čele odpoutal od svého městského rivala na rozdíl tří bodů. „Samozřejmě je to pro nás pozitivní, Koráb je za námi a o další bod jsme odskočili. Pro nás je to super začátek, dobré dva body, když Koráb ztratil,“ pronesl zkušený domácí hráč Pavel Šultes.

Staropramen vrátil Korábu porážku z podzimu, tehdy na domácím hřišti výběr Pražské klubové fotbalové ligy vyhrál 4:3 také na penalty. „Určitě jsme chtěli Staropramen potrápit a přeskočit ho, což se nám nepovedlo. Chceme po zápase udržet druhé místo v tabulce a jít z co nejlepší pozice do play-off. Rozehrané to máme moc dobře a byla by škoda si to zkazit, takže ideální bude udržet se na druhém místě,“ prohlásil útočník Korábu Jan Carda.

V normální hrací době branka nepadla, ovšem blíž k ní měl výběr Pražského svazu malého fotbalu, jeho tahoun Šultes neproměnil penaltu. „Zápas byl o naší neschopnosti branku dát. Nedal jsem penaltu, i kluci měli spoustu šancí, abychom rozhodli dřív. Měli jsme daleko víc příležitostí než na jeden zápas,“ pronesl univerzál Staropramenu.

Koráb držel ve hře gólman Jakub Stehno, který ještě v minulém ročníku oblékal dres soupeře. „První půle snesla měřítko na obě strany, měli jsme šance po špatných rozehrávkách domácích, kdy jsme hrozili z brejků přes celé hřiště, trefili jsme břevno. Ve druhé půli jsme začali tahat za kratší konec, ale díky Stehničovi jsme nulu vzadu udrželi, vychytal i penaltu. Ve druhé půlce měl bohužel Staropramen blíž k vítězství, v závěru jsme asi získali zlatý bod,“ pronesl Carda.

Právě útočník Korábu v penaltové loterii neuspěl. „Trefil jsem tyčku, ale Stehnič pak penaltu chytil. Potom jsme bohužel netrefili bránu, zatímco Šulty se z rozhodující penalty nemýlil,“ popsal Carda.

Když neuspěl jeho spoluhráč Matěj Vlček, vzal na sebe zodpovědnost český reprezentant. „Nehrnul jsem se do penalt, abych kluky neprovokoval, nechtěl jsem jít v prvních třech. Když to na mě vyšlo, šel jsem. Nebál jsem se, věřil jsem, že bych ji napodruhé mohl dát. Kdybych ji neproměnil, pokračuje se dál, naštěstí jsem dal a vyhráli jsme,“ ulevilo se Šultesovi.

Staropramen Praha – SC Koráb Praha 0:0, pokutové kopy 8:7

Branka: rozhodující penalta Šultes. Rozhodčí: P. Kubečka. ŽK: Novotný, Reiter – Jurčík.

Staropramen Praha: Lukáš Vít – Radek Hanzlík, Lukáš Koutenský, Ondřej Žežulka, Lukáš Šedivý, Miroslav Verner, David Baran (C), Jindřich Novotný, Daniel Žížala, Pavel Šultes, Daniel Reiter.

SC Koráb Praha: Jakub Stehno (Jakub Kotek) – Matěj Vlček, Michal Beneš, Jan Špaček, Matěj Jahoda, Michal Vávra, Jan Carda, Jakub Nový, David Macháček (C), Michal Kadlčík, Tomáš Jurčík, Tomáš Kouklík.

Staropramen Praha (v červeném) vrátil Korábu porážku z podzimu. 
Staropramen Praha (v červeném) vrátil Korábu porážku z podzimu.