Máme na to porazit kohokoli, ale dokážeme i pořádně vyhořet, ví mostecký kouč

04/04/2023, 15:02SuperligaAutor: Jaroslav Kára

Most – V předchozích dvou sezonách nechyběl v semifinále, jenže na větší úspěch v Superlize malého fotbalu Most stále čeká. Přijde v letošním ročníku? Severočeši vstupují do jarního pokračování celostátní soutěže ze čtvrté pozice západní skupiny. V úterý od osmi hodin večer nastoupí na hřišti plzeňských Rytířů.

Pokud Most zvítězí, zajistí si účast v play-off, zatímco Západočeši se do něj nepodívají. „Nechceme si úplně připouštět, že jde o klíčový duel o play-off, přece jen pak zbývají ještě další dvě kola, která budeme hrát doma. Takže to tak určitě nebereme,“ tvrdí mostecký trenér Vojtěch Benda.

Mostecký trenér Vojtěch Benda (vlevo).
Mostecký trenér Vojtěch Benda (vlevo).

Jak jste nachystaní na začátek jara?
Začátek jarní části soutěže již s očekáváním vyhlížíme. S klukama jsem od března v kontaktu a všichni se těšíme. Teď o víkend jsme se také ve větším počtu sešli na prvním ročníku Memoriálu Davida Macka.

Podzim jste zakončili na čtvrté příčce, je to zklamání?
Soutěž se strašně vyrovnává, takže současné umístění bereme jako fakt. Stále se projevují venkovní zápasy, kdy je účast vzhledem k pracovním povinnostem hráčů menší.

Problém pro vás bývají venkovní zápasy, poslední dva duely hrajete doma, bude to výhoda?
Čekají nás tři kola, hraje se o devět bodů. Poslední dvě kola hrajeme doma, což je vždy výhoda.

Jak důležité bude v nabité soutěži neskončit na čtvrté příčce a vyhnout se vítězi východu?
Chceme se dostat co nejdále, takže nám je jedno, kdo na nás vyjde. Teď řešíme zbývající tři kola, která jsou ještě před námi.

Most má tradičně velké ambice, ale v play-off je nenaplňuje, co vám schází?
Vždy jsou to maličkosti. Máme opravdu kádr na to porazit kohokoli, ale také naopak dokážeme pořádně vyhořet. Takže možná zachovat větší klid v hlavách při zápasech play-off.

Není už styl s tvořivým brankářem Ondřejem Bírem příliš čitelný pro soupeře?
Nemyslím si, spoustě týmů to dělá stále problémy. Samozřejmě počítáme s tím, že to přináší určitá rizika. Ondra má nespočet variant, jak situace řešit, od nás má v tomto plnou důvěru. Je ale určitě zapotřebí mít na soupisce hráče, kteří to s Ondrou umí hrát. Není to totiž pro každého. (smích)

Budete na jaře spoléhat na stálice, nebo vyzkoušíte nové hráče?
Jarní část dohrajeme se stávajícím kádrem.

V Mostě se nyní nehraje ligová soutěž, jak složité je tvořit kádr pro Superligu?
V tomto ohledu je to malinko složitější. Kostra týmu je však natolik pevná, navíc kluky vídám na zápasech velkého fotbalu, takže si myslím, že mám celkem přehled.

S jakým výsledkem budete po sezoně spokojený?
Chceme být na bedně, nejlépe na jejím vrcholu! Ale je to sport a respektujeme sílu všech týmů, které se dostanou do vyřazovacích bojů.