Mládežnické kategorie procházejí obměnou. Podzim patří přípravným turnajům

14/10/2023, 16:25SuperligaAutor: Jaroslav Kára

Brno – S několika novinkami vstupuje do nového ročníku Superliga malého fotbalu také v mládežnických kategoriích. Zásadní změna v systému celostátních soutěží spočívá v tom, že kvalifikace se budou hrát až v jarní části sezony.

Přípravný turnaj kategorie do 23 let v Brně za Lužánkami. 
Přípravný turnaj kategorie do 23 let v Brně za Lužánkami.

Mění se také složení věkových kategorií. Místo dvacetiletých budou Superligu hrát výběry do devatenácti let a místo osmiletých se nově objevuje kategorie hráčů do dvanácti let. „Postupně se snažíme vytvořit prostředí, ve kterém děti mají možnost hrát malý fotbal po celou dobu svého dospívání. Do budoucna se uvažuje o přidání další kategorie U15, která aktuálně schází,“ objasnil Tomáš Zeman, vedoucí mládeže a koordinátor projektů Asociace malého fotbalu České republiky.

Kluby mohly hlásit týmy do konce září a počet soutěžících v jednotlivých kategoriích je následující: 8 týmů žen, 7 týmů v U23, 7 týmů v U19, 6 týmů v U12 a 6 týmů v U10.

Podzim tak slouží především jako příprava pro jarní kvalifikace, které v červnu vyvrcholí při Superfinále opět v Českém Dubu. „V podzimní části sezony bude kladen důraz na vybudování a ukotvení jednotlivých týmů v rámci klubů. Ve většině případů se jedná o tréninkové procesy a ke konfrontaci s ostatními celky budou sloužit především přípravné turnaje. Iniciativa v tomto ohledu vychází především ze samotných klubů, které chtějí pro své hráče vytvářet sportovní prostředí,“ podotkl Zeman.

Úvodní klání kategorie do 23 let hostil brněnský stadion za Lužánkami a domácí L&B reality Vikings Brno přivítali stejně staré celky Jihlava Miners a Olomouc Mighty Ducks.

Výsledky:
L&B reality Vikings Brno – Olomouc Mighty Ducks 0:2
Olomouc Mighty Ducks – Jihlava Miners 1:2
Jihlava Miners – L&B reality Vikings Brno 1:1
Olomouc Mighty Ducks – L&B reality Vikings Brno 2:3
Jihlava Miners – Olomouc Mighty Ducks 4:0
L&B reality Vikings Brno – Jihlava Miners 0:5