Nevěděli jsme, co se po výhře dělá, smál se plzeňský kapitán Šebek

14/11/2022, 14:48SuperligaAutor: Jaroslav Kára

Plzeň – Po takové době takřka zapomněli, jak se po vítězství chovat. Plzenští Rytíři vyhráli v Superlize malého fotbalu po víc než roce. Dočkali se až v šestém kole letošní sezony, na hřišti silného Korábu Praha triumfovali 5:2.

Jan Šebek.
Jan Šebek.

Do té doby poslední výhru zaznamenali na začátku loňského října, kdy doma smetli Vlky Kolín 10:2. Teď i tehdy u toho byl Jan Šebek. „Slavit jsme zapomněli. Vyhráli jsme a nevěděli, co máme dělat po zápase,“ usmíval se plzeňský kapitán. „Už je to doba od posledního vítězství. Jsme rádi, že jsme konečně vyhráli, samozřejmě to bylo fajn. Trochu jsme se dostali z té bídy,“ pronesl Šebek.

Na hřišti Korábu vedli Rytíři v poločase 2:1, v posledních deseti minutách přišly dva pojišťovací góly. „Řekl bych, že jsme měli trochu fotbalového štěstí, něco se k nám odrazilo, soupeři tam nepadlo všechno, co vyprodukoval. Rozhodující byla bojovnost kluků, všichni makali jeden za druhého a šli jsme si za vítězstvím. Je super, že to tak dopadlo a snad se od toho odrazíme. Dali jsme dohromady nový tým z hráčů, kteří mají chuť se zlepšovat a hrát dál. Snad to bude jen lepší a nešlo pouze o záchvěv,“ přál si plzeňský forvard.

Daleko do bodového zisku nebyli Rytíři ani v předchozím kole, kdy na domácím hřišti v Chotěšově podlehli 1:2 Kolínu. „To jsme měli fakt smůlu, soupeř měl dvě střely a dal dva góly, zatímco my jsme nemohli trefit bránu, taková zoufalost. Myslím, že jsme si nezasloužili prohrát. Teď se k nám konečně naklonilo i štěstí a určitě to bude ještě lepší,“ podotkl.

Změnu vidí plzeňský kapitán v přístupu hráčů. „Nescházeli jsme se, furt chodili noví hráči, pořád jsme to lepili. Teď jsme získali kluky, kteří chtějí hrát a mají chuť, dělají si na malý fotbal čas a dávají mu přednost před tréninky velkého fotbalu. Je dobré, že je to baví. Máme kvalitní tým, můžeme se zvednout a potrápit další týmy,“ vyhlížel osmadvacetiletý Šebek.

V roli kapitána pomáhá trenéru Tomáši Bochníčkovi také s vedením plzeňského výběru. „Domlouváme se co a jak, převzal jsme nějaké rotace z futsalu, ještě když jsem hrál ligu za Interobal Plzeň. Zkoušíme klukům něco přinést a snad to má i nějaký efekt. Chceme to nějak doladit a je dobré, že se to snaží praktikovat a není to tak bezmyšlenkovité,“ potěšilo ho.

V loňském ročníku si Šebek připsal čtyři branky v deseti utkáních, v aktuální sezoně se prosadil pouze jednou ze čtyř duelů. „Týmy jsou na mě víc připravené, když přijedeme, už slyším, jak se na mě chystají, vždycky jsou kolem mě dva a hlídají si mě, ale aspoň otevírám prostor klukům, aby dávali góly. Soupeři už mě znají, je těžké se prosazovat, jsou tam chytří fotbalisté. Nevadí mi, že mi to nepadá, když se vyhraje, je to fajn,“ usmál se plzeňský kapitán.

Před posledním podzimním kolem, v němž Rytíři příští úterý přivítají Hanspaulku Praha, má Plzeň na poslední šesté příčce západní skupiny stejně bodů jako pátý Kolín. Na čtvrtý Most oba ztrácejí osm bodů. „Play-off už je asi pasé, ale Kolín chceme přeskočit. Hodláme stavět na poctivé hře, aby se ustálila, a myslím, že příští sezonu to bude daleko lepší. Když vydržíme, mělo by se s námi počítat. Teď chceme dohrát sezonu tak, aby to kluky neodradilo, ať se odpíchneme do příštího ročníku,“ prohlásil Šebek.