Novopečený otec Kasal už vyhlíží mistrovství světa v malém fotbale

21/10/2023, 11:28SuperligaAutor: Jaroslav Kára

Most – Příjemné období prožívá český reprezentant v malém fotbale Daniel Kasal. Narodil se mu syn, doléčil zranění kotníku, vysloužil si nominaci na mistrovství světa, které od 26. října do 4. listopadu hostí Ras Al Khaimah ve Spojených arabských emirátech.

Daniel Kasal (v modrém). Foto: Petr Hrnčíř
Daniel Kasal (v modrém). Foto: Petr Hrnčíř

Daří se mu také v Superlize malého fotbalu, kde s Mostem obhajuje titul. Ve čtvrtém kole Severočeši přejeli pražské Predátory 10:0. Přitom první poločas skončil 1:0. „Výhru jsme si určitě zasloužili, byli jsme lepší, jen nám to tam první půli nepadalo tak, jako ve druhé půlce. Predátoři měli hromadu šancí a Venca Šlégr zachytal parádní zápas, kluci z Prahy ho nemohli prolomit,“ popsal Kasal.

Na výhře se podílel hattrickem, stejně jako jeho spoluhráč Tomáš Zetka. „Nějak jsme se se spolu nehecovali, padlo mi to tam a samozřejmě jsem spokojený, spíš mě ale těší nula vzadu z pozice obránce,“ podotkl.

Při absenci Ondřeje Bíra vyběhl Kasal do utkání dokonce s kapitánskou páskou. „Šlo o jednorázovou záležitost, protože v bráně nebyla naše legenda, jinak máme kapitána jasné daného,“ připomněl reprezentačního gólmana.

Mostu v uplynulé sezoně pomohl k titulu kanonýr Denis Laňka, který na podzim zatím mužstvu schází. Do Spojených arabských emirátů by však měl s národním týmem odcestovat. „Zatím se bez něj držíme, což je dobře. Ukazujeme, že to není jen o jedné osobě, ale týmový sport, ovšem už by bylo dobré, kdyby byl zpět, ať jsme v plné síle,“ řekl Kasal, jehož Most se nachází v tabulce západní skupiny třetí pouhé tři body za Příbramí. V neděli od osmi hodin večer Most nastoupí k duelu pátého kola na hřišti Hanspaulky Praha.

Před čtyřmi lety se zúčastnil světového šampionátu v australském Perthu, kde český celek vypadl ve čtvrtfinále. Tehdy patřil k benjamínkům celku, od té doby nasbíral dost zkušeností v národním týmu. „Velkou akci jsem už zažil, to ale neznamená, že je má role v týmu nějak jasná. Jsem po operaci a když dostanu šanci, tak se budu snažit hrát nejlíp, jak umím, abych přispěl ku prospěch týmu,“ poznamenal Kasal, který se zotavil po operaci kotníku.

Ve Spojených arabských emirátech by rád vybojoval nejcennější kov. „Těším se a doufám, že to cele vyhrajeme. Nic jiného než zlato nechceme,“ prohlásil šestadvacetiletý Kasal.

Jeho život se před dvěma měsíci zcela změnil, když se mu narodil syn Sebastian. „Užívám si to, naplňuje mě energií, ale zároveň je někdy těžší skloubit prcka, futsal, fotbal a malý fotbal,“ přiznal Kasal.