O první příčku si to rozdají Olomouc s Jihlavou, pikantní duel uvidí Kolín

09/10/2022, 17:30SuperligaAutor: Jaroslav Kára

Praha – Bitvou dvou mužstev, která tradičně dodávají hráče do české reprezentace malého fotbalu, začne už čtvrté kolo Superligy malého fotbalu. Jako první přijdou na řadu v neděli Hanspaulka Praha a Most.

Olomouc vyhlíží duel s Jihlavou. Foto: Petr Nečas
Olomouc vyhlíží duel s Jihlavou. Foto: Petr Nečas

Představíme si jednotlivá utkání podrobně.

Hanspaulka Praha – Most, neděle 20.00
Pražský Hanspaulka obhajuje superligový titul a zatím kráčí novým ročníkem celostátní soutěže neohroženě. Most ve třech kolech prohrál jednou a ztrácí ze třetí pozice západní skupiny na vedoucí Hanspaulku tři body. V minulém ročníku se oba soupeři střetli dvakrát v základní části a oba duely opanovali Pražané. Narazili na sebe také v semifinále, kde Praha po výhře 3:2 v Mostě vyhrála odvetné utkání kontumačně.

Olomouc Mighty Ducks – Jihlava, pondělí 19.00
Před startem sezony by málokdo čekal, že se o první místo východní skupiny ve čtvrtém kole utkají právě tihle dva soupeři. Jenže Mocní kačeři z Olomouce porazili Brno i Blanensko, k tomu v dohrávce Baník a suverénně vedou. Výběr z Vysočiny ztrácí jen dva body, protože dvakrát zvítězil až po penaltovém rozstřelu, takže případná výhra ho dostane před Olomouc. V minulé sezoně ovládli Hanáci oba vzájemné duely vysoko 10:3 a 13:3.

MF Baník Ostrava – MF Blanensko, pondělí 19.30
Ostravský celek na čtvrté pozici východní skupiny ztrácí pouze bod na třetí Blanensko a na domácím hřišti se pokusí získat druhé vítězství. Zatím má jedno po přestřelce 8:6 v Pardubicích. Jenže Blanensko potřebuje napravit zaváhání z domácího hřiště, kde podlehlo Olomouci 4:5. V minulé sezoně Jihomoravané doma zdolali Baník přesvědčivě 12:2, v jarní ostravské odvetě vyhráli těsně 6:5.

PAMAKO Pardubice – Vikings Brno, pondělí 19.30
Obě mužstva čekají na premiérové vítězství v aktuálním superligovém ročníku. Pardubice třikrát prohrály, úřadující vicemistr z Brna sice také, ale dvakrát až po penaltovém rozstřelu, takže má dva body. Vikingové už musejí zabrat, aby jim ostatní protivníci v tabulce neutekli ještě víc, a proti Pardubicím se jim daří. V minulém ročníku doma zvítězili 8:2 a v pardubickém Areálu Hůrka 5:0.

Vlci Kolín – Koráb Praha, úterý 19.30
Pikantní duel uvidí v úterý Kolín, který na domácím hřišti přivítá pražský Koráb. Právě z hlavního města do Kolína přestoupilo několik hráčů včetně trenéra Jakuba Kotka, takže zápas nabídne atraktivní náboj. Favorit je Koráb, který dvakrát vyhrál a jednou prohrál, na vedoucí Hanspaulku ztrácí tři body, zatímco Vlci všechny tři dosavadní duely ztratili a jsou pátí. Pražané ovládli obě vzájemná utkání minulé sezony, v Kolíně 5:0 a doma 5:3.

Rytíři Plzeň – Partyzan Příbram, úterý 20.00
V západní skupině vedle Kolín stále čekají na první výhru v sezoně i plzeňští Rytíři. Pokusí se o ni v domácím prostředí proti Partyzanu Příbram. Jenže Středočeši dvakrát ze tří kol vyhráli, naposledy 3:2 na hřišti pražského Korábu, takže určitě přijedou do Plzně v lepším rozpoložení. V minulé sezoně Partyzan suverénně vyhrál obě střetnutí s Plzní, na jejím hřišti 6:1 a doma 8:1.