O titul se utkají ženy Brna a Staropramenu, dvacítky čeká pražské derby

06/06/2022, 21:18SuperligaAutor: Jaroslav Kára

Pardubice – Zatím o čtyři tituly v Superlize malého fotbalu může v letošní sezoně zabojovat tým Staropramen Praha. Muži jsou v semifinále celostátní soutěže, jistou účast v Superfinále už před časem získali hráči do 23 let a po víkendu přibyli zástupci dalších dvou kategorií. Z kvalifikací postoupily výběry žen a hráčů do 20 let.

V sobotu je ve stínu evropského šampionátu hostil pardubický areál Hůrka. Kvalifikaci Superligy žen tam ovládly Brňanky o pět bodů před Staropramenem Praha. Oba celky se utkají o titul v Superfinále, které se v Boskovicích uskuteční 25. června. Stejné obsazení má i finále hráčů do 23 let.

Brňanky vyhrály všechny čtyři duely, Staropramen Praha porazily 3:1. Třetí místo v ženské kvalifikaci obsadil Most, čtvrté byly hráčky Olomouc Mighty Ducks a páté skončilo Blanensko.

Postup z kvalifikace do 20 let vybojovaly dva pražské výběry. Zvítězil Koráb o tři body před Staropramenem, o další bod méně měly třetí Olomouc Mighty Ducks a čtvrté Brno.

Superfinále v Boskovicích slibuje dramatickou podívanou i v této kategorii, vzájemný duel Staropramenu a Korábu v kvalifikaci totiž skončil remízou 3:3.

V neděli 19. června se ještě uskuteční kvalifikace Superligy malého fotbalu hráčů do osmi a do deseti let. Východní skupiny přivítá Hněvotín, západní Praha, jejich vítězové se probojují rovněž do Superfinále.