Olomouc musí v semifinálové odvetě vyhrát, Most chce potvrdit postup

12/06/2023, 12:43SuperligaAutor: Jaroslav Kára

Most, Olomouc – Jednou nohou v Superfinále jsou hráči Mostu. V semifinále Superligy malého fotbalu mají výhodu jedné výhry v zádech a v pondělí od půl osmé večer je na tahu Olomouc Mighty Ducks, aby sérii zdramatizovala.

Olomouc spoléhá na branky Lukáše Kaďorka. Foto: Petr JurečekOlomouc spoléhá na branky Lukáše Kaďorka. Foto: Petr Jureček

Most ovládl úvodní bitvu na severu Čech 8:2, v odvetě mu tak stačí k postupu remíza. „Chceme tam vyhrát, jedeme tam v dobré sestavě, nastoupí všichni, koho jsme chtěli, nemůže jen Denis Laňka kvůli kartám, což je škoda,“ uvedl mostecký hráč Daniel Kasal.

Přestože Mocní kačeři musejí dotahovat, na domácím trávníku si věří. „Odvetný zápas potřebujeme vyhrát, abychom šli minimálně do prodloužení a měli šanci na Superfinále v Českém Dubu. Doma hrajeme výborně, budou i kluci, kteří nemohli do Mostu, takže budeme ještě silnější. Navíc Most je oslabený o Laňku, ten má svoje kvality, což dokazují čísla. To je zase výhoda pro nás. Věřím, že nám to vyjde se šťastným koncem,“ přál si zkušený olomoucký fotbalista Lukáš Kaďorek.

Nejproduktivnější hráč Superligy malého fotbalu Laňka vstřelil v úvodním semifinále hattrick, kvůli třetí žluté kartě v sezoně se však odveta obejde bez něj. „Asi byl jejich účel ho vykartovat, což se jim povedlo. Musíme ukázat, že to zvládneme i bez něj,“ přemítal jeho spoluhráč. „Je to škoda, Denis dává góly, stojí to na něm, je náš klíčový hráč, ale máme spoustu jiných individualit, které dokážou zápas rozhodnout. Máme dost zkušeností, abychom náskok jedné výhry využili s kvalitou, s jakou tam jedeme,“ doplnil Kasal.

Stream z utkání můžete sledovat zde:

Pokud Hanáci chtějí postoupit, musejí předvést diametrálně odlišný výkon od toho, jaký ukázali na severu Čech. „Kluci tam prohrávali 2:4, takže šli do power play, což Most trestal, ale na domácím hřišti budeme určitě silnější. Musíme hrát zodpovědně, pak budeme úspěšní jako v odvetném utkání s Prahou,“ připomněl Kaďorek čtvrtfinálový postup přes obhájce titulu z Hanspaulky.

V Praze přitom Olomouc prohrála 0:2, domácí odvetu však ovládla 5:1 a pak se radovala z výhry 1:0 v prodloužení. „Bylo to šťastné vítězství, rozhodli jsme minutu před koncem. Prodloužení se hraje dvakrát pět minut, je hodně svázané takticky. Může se stát cokoli, ale důležité pro nás je nejdřív vyhrát po šedesáti minutách,“ upozornil Kaďorek.

Most každopádně v tomto ročníku ukazuje, že to s ambicemi na titul myslí vážně. „Z mého hlediska je to první sezona od doby, co hraju malý fotbal za Most, kdy jsme fakt zapálení a všechny to baví. Jezdíme i na venkovní zápasy v dobrém počtu, dřív jsme jeli někam třeba v šesti lidech, na poslední chvíli před odjezdem jsme sháněli další dva hráče, abychom mohli utkání odehrát. Teď se jede do Brna a chce tam třeba osmnáct lidí. Všechny to chytlo a chtějí hrát,“ popsal český reprezentant Kasal.