Pardubice hostí kvalifikace Superligy žen a do 20 let. Dva nejlepší čeká Superfinále

03/06/2022, 16:37SuperligaAutor: Jaroslav Kára

Praha – Ze dvou na šest kategorií se rozšířila Superliga malého fotbalu a všechny vyvrcholí při Superfinále, které se v Boskovicích uskuteční 25. června.

K soutěži mužů a týmů do 23 let v této sezoně přibyly Superligy hráčů do 8 let, do 10 let, do 20 let a žen. „Musím říct, že projekt ostatních kategorií jsem chtěl raději odložit na novou sezonu, aby začaly od prvního září. Pracovali jsme na nové struktuře v době covidové a nevěděli jsme, co bude. Nakonec jsem podlehl spolupracovníkům, že to zkusíme už teď, že dva týmy na Superfinále určitě budeme mít. Nakonec mě velmi mile překvapil zájem týmů a konečná účast v kategoriích. Obzvlášť radost mám z žen, kde je sestavovaní problematičtější než u dětí,“ uvedl Petr Brejla, sportovně-technický ředitel Asociace malého fotbalu České republiky.

V sobotu se v pardubickém Areálu Hůrka konají kvalifikace Superligy žen a do dvaceti let. Týmy se utkají systémem každý s každým a dva nejlepší postoupí do Superfinále. Mezi ženami se o postup poperou Staropramen Praha, Most, Brno, Blanensko a Olomouc Mighty Ducks. První utkání začíná ve dvě hodiny odpoledne.

V kategorii do dvaceti let soupeří rovněž v Pardubicích o postup Brno, Staropramen Praha, Koráb Praha a Olomouc Mighty Ducks. První duel má v sobotu výkop deset minut po půl třetí odpoledne.

Superfinále tak nabídne duel o titul mistrů republiky v šesti kategoriích. „Uvažovali jsme o tom už loni, ale kvůli covidu jsme nebyli schopní nic odehrát, takže jsme na Superfinále měli jen kategorie můžu a do třiadvaceti let. Teď je to super a podle našich představ, i když už jsme na hraně kapacity jednodenní akce,“ dodal Brejla.