Podzimní část skončila. Západní skupinu vede Příbram, východní Olomouc

24/11/2022, 22:48SuperligaAutor: Jaroslav Kára

Praha – Pro letošek konec. Sedmým kolem skončila podzimní část Superligy malého fotbalu. Jejím nejúspěšnějším týmem byla Olomouc Mighty Ducks, která ztratila body pouze za jedinou prohru s Brnem. V západní skupině přezimuje na první příčce Partyzan Příbram, který získal stejně bodů jako druhý Koráb Praha.

Pardubice (v červeném) doma podlehli Jihlavě 3:9.

Na jednotlivá střetnutí se opět podíváme detailně.

Most – Koráb Praha 0:1 (0:1)
Branka a nahrávka: 26. Šídlo (Carda). Rozhodčí: P. Kubečka – Dočekal. ŽK: Kasal, V. Šlégr, Exner, Bíro – Jahoda.

Zatímco před dvěma měsíci padlo dvanáct branek, v odvetě mezi Mostem a Korábem se zrodila jediná. Rozhodnutí přišlo čtyři minuty před přestávkou, kdy Jan Carda vybídl Milana Šídla a Koráb slavil také na severu Čech vítězství 1:0. Díky tomu Pražané bodově dotáhli vedoucí Příbram, čtvrtý Most ztrácí čtyři body.

Olomouc Mighty Ducks – MF Baník Ostrava 8:2 (1:1)
Branky a nahrávky: 27. Šuba, 31. Buček (Omelka), 43. Mi. Galus, 45. Mi. Galus, 50. Mirvald, 51. Mi. Galus (Kaďorek), 53. Pazdera, 58. Omelka (Kaďorek) – 8. Bělíček (Váňa), 48. Bělíček (Klíma). Rozhodčí: Sýkora – Perutka. ŽK: Látal (Olomouc). ČK: 26. Ma. Galus (Ostrava).

Fotogalerie z utkání zde:

Skóre 1:1 v poločasové přestávce napovídalo, že v Hněvotíně bude k vidění drama, jenže ve druhém poločase domácí Olomouc nasázela sedm branek a přejela Ostravu 8:2. K velmi atypickému úkazu došlo v brankovišti Baníku, kde se vystřídali hned čtyři hráči. Hattrickem se na výhře Mocných kačerů podílel Michal Galus, jeho jmenovec Martin Galus na druhé straně zase nedohrál pro červenou kartu.

MF Blanensko – Vikings Brno 2:10 (2:3)
Branky a nahrávky: 5. Paděra (Koudelka), 20. Paděra (Fládr) – 6. Presl (Havlín), 16. Presl (Doubravský), 23. Lidmila (Dobšíček), 32. Presl (Lidmila), 35. Havlín (Lidmila), 48. Havlín (Kamenský), 52. T. Prokeš (Vintr), 54. Krejčíř (Vintr), 59. Krejčíř (Kamenský), 60. T. Prokeš (Vintr). Rozhodčí: Pfeifer – Terber. ŽK: Rus – Presl.

I s úroky brněnští Vikingové vrátili Blanensku porážku z úvodu sezony Superligy malého fotbalu. Zatímco v Brně tým okolo hrajícího trenéra Ondřeje Paděry vyhrál 4:3 po penaltovém rozstřelu, v boskovické odvetě se radovali Brňané, kteří deklasovali domácí celek 10:2. Tři góly dal brněnský záložník David Presl. Vikingové poskočili na druhou příčku východní skupiny dva body před třetí Blanensko.

PAMAKO Pardubice – Jihlava 3:9 (1:6)
Branky a nahrávky: 25. Lát (Ráliš), 38. Šibal (Ráliš), 55. Tulach (Kirchner) – 7. Hrobař (Brtnický), 16. Matulka (Míča), 17. Míča (Plichta), 20. Míča (Votoupal), 21. Hrobař (Míča), 24. Míča, 38. Míča (Votoupal), 42. Míča, 60. Brtnický. Rozhodčí: Šik – Havel. ŽK: Šibal, Ráliš (oba Pardubice).

Po slibném začátku poněkud zvolnil, v předchozích třech kolech vstřelil jihlavský kanonýr Jiří Míča jen jediný gól. Ovšem v posledním podzimním utkání se opět připomněl českým reprezentačním trenérům před prosincovým kempem v Českém Dubu. Výběr z Vysočiny zvítězil v Pardubicích 9:3, na čemž se Míča podílel pěti brankami a dvěma asistencemi. Jihlava má nyní na páté pozici deset bodů stejně jako čtvrtá Ostrava, nad posledním týmem PAMAKO s jediným bodem už zeje propast.

Vlci Kolín – Partyzan Příbram 1:6 (0:3)
Branky a nahrávky: 43. Špaček (Puk) – 10. Bálek (Ptáček), 15. Belej, 24. P. Junek (Belej), 37. Dudl (Belej), 39. Belej (Dudl), 55. J. Junek (Belej). Rozhodčí: Pfeifer – Řeháček. ŽK: Špaček – Drašnar.

Jako vedoucí celek západní skupiny jde do zimní pauzy Příbram, která v posledním utkání potvrdila roli favorita na hřišti Kolína. Tři branky vstřelil Partyzan už v prvním poločase, stejný počet přidal po přestávce, Vlci se dočkali jen čestného úspěchu a padli 1:6. Dva góly a tři asistence zaznamenal příbramský František Belej. Kolín se třemi body uzavírá tabulku západní skupiny.

Rytíři Plzeň – Hanspaulka Praha 4:3 (1:3)
Branky a nahrávky: 30. Mourek (Šebek), 40. Adamovič (Denk), 53. Denk (Bodnaruk), 54. Bodnaruk (Matoušek) – 12. Mařík (Hakl), 13. Hudec (Pozníček), 23. Hudec (Pozníček). Rozhodčí: Soukup – Pelikán. ŽK: Šebek – Pozníček, Hakl, Žežulka.

Výhra v předchozím kole nad Korábem odšpuntovala u plzeňských Rytířů patřičnou dávku sebevědomí, protože v posledním podzimním utkání si vyšlápli i na druhý z pražských celků a zvítězili 4:3, přestože prohrávali už o tři góly. Rytíře vrátil do hry až v poslední minutě první půle František Mourek, třemi brankami po přestávce pak zvrátili domácí duel ve výhru 4:3. Rozhodující branku si připsal Petro Bodnaruk v 54. minutě. Hanspaulka spadla na třetí příčku západní skupiny dva body za vedoucí tandem Příbram – Koráb, pátá Plzeň ztrácí pět bodů na čtvrtý Most.