Podzimní část Superligy malého fotbalu uzavře sedmé kolo i s reprízou Superfinále

19/11/2023, 21:46SuperligaAutor: Jaroslav Kára

Praha – A je tady finiš. Superliga malého fotbalu na programu sedmé, tedy poslední podzimní kolo. Po něm se některé výběry uchýlí k příjemnému zimnímu spánku, jiné budou mít v pauze o čem přemýšlet a co napravovat.

Na jednotlivá utkání se opět podíváme detailně.

Blanensko v minulém kole nasázelo dvanáct gólů Jihlavě. Foto: Petr Nečas
Blanensko v minulém kole nasázelo dvanáct gólů Jihlavě. Foto: Petr Nečas

Most – Partyzan Příbram, neděle 14.00
V úvodním nedělním utkání se střetnou finalisté minulého ročníku. Mistrovský Most zatím střídá suverénní výkony s těmi slabšími a aktuálně se nachází na třetí příčce západní skupiny. To Partyzan Příbram projíždí podzimní částí neomylně, vyhrál všechna utkání včetně domácího duelu s Mostem, který v září zdolal 5:2. Udrží neporazitelnost i po odvetě?

Jihlava Miners – Olomouc Mighty Ducks, neděle 18.00
Po slušném úvodu podzimu Jihlava upadla do podprůměru a v posledních třech utkáních prohrála, naposledy 5:12 na hřišti Blanenska. Vylepšit nelichotivou bilanci se pokusí na domácím hřišti proti Olomouci. V tabulce třetí Hanáci mají na šesté Horníky šestibodový náskok, úvodním vzájemný duel sezony vyhráli Mocní kačeři na svém trávníku 8:4.

Přenos z utkání můžete sledovat zde:

Hanspaulka Praha – Rytíři Plzeň, neděle 20.00
Pražská Hanspaulka pronásleduje ze druhé příčky západní skupiny vedoucí Příbram a v případě jejího zaváhání s Mostem se na ni může bodově dotáhnout. Ovšem musí v utkání sedmého kola zvládnout roli favorita proti Rytířům z Plzně. Západočeši na čtvrté příčce mají tříbodový náskok na páté Predátory a pokud by rozdíl před zimní přestávkou ještě zvýšili, bude se jim přezimovat o to lépe. Úvodní vzájemný duel této sezony vyhrála Hanspaulka v Plzni 5:3.

L&B reality Vikings Brno – MF Blanensko, pondělí 19.00
Peprné jihomoravské derby nabídne sedmé kolo Superligy malého fotbalu. Druhé Vikingy a čtvrté Blanensko zatím odděluje v tabulce východní skupiny pět bodů, ovšem první měření sil v tomto ročníku ovládlo Blanensko doma 5:2. Do posledního duelu podzimu půjdou nejspíš oba v nejsilnějším složení, takže se dá očekávat tradičně vyrovnaná partie. Blanensko naposledy rozstřílelo Jihlavu 12:5, k čemuž přispěli hlavně reprezentanti Ondřej Paděra a Jan Koudelka. Brno zvítězilo 3:2 po penaltách na hřišti Baníku Ostrava.

Přenos z utkání můžete sledovat zde:

MF Baník Ostrava – PAMAKO Pardubice, pondělí 20.00
Zatímco Baník se pohybuje na hraně postupu do play-off a se šesti body se drží na pátém místě, Pardubice kráčí za udržením pozice lídra tabulky východní skupiny, kterou vedou o bod před Brnem. Úvodní vzájemný zápas této sezony ovládlo PAMAKO 4:3, povzbudila ho i poslední výhra nad Olomoucí se stejným výsledkem. To Ostrava doma sice dotáhla dvougólové manko s Brnem, jenže prohrála penaltový rozstřel.

Predátoři Praha – Goats Polabí
Celek Goats Polabí byl řídícím orgánem vyloučen ze Superligy malého fotbalu a jeho zápasy kontumovány ve prospěch soupeřů.