Poslední kvalifikace hostí Hněvotín a Příbram. O Superfinále zabojují děti

18/06/2022, 08:34SuperligaAutor: Jaroslav Kára

Praha – Nejen obsazení mužského finále, ale také kategorií do osmi a deseti let zbývá vyřešit v Superlize malého fotbalu. Dětské soutěže pořádá Asociace malého fotbalu poprvé v historii.

Rozhodla se pro osmileté a desetileté hráče, jejichž kvalifikace do Superfinále se uskuteční v neděli. A hostí je Příbram a Hněvotín. „Jsme natěšení a hlavně děti, protože hrají klasicky dlouhodobé soutěže ve svých klubech, kde jim spousta zápasů nedává až takový smysl, ale u nás se velmi rychle můžou kvalifikovat a hrát o titul mistra České republiky. To je samozřejmě hodně zajímá. Navíc je to pro ně stejné jako ve fotbale, který v klubech hrají také v pěti hráčích s gólmanem,“ přiblížil kvalifikace Tomáš Zeman, vedoucí mládeže Asociace malého fotbalu České republiky a koordinátor projektu.

V kategorii do osmi let se do kvalifikace západní skupiny přihlásily Staropramen Praha, Koráb Praha a Karlovy Vary. První duel startuje v neděli deset minut po půl jedenácté dopoledne. Ve východní skupině se utkají v Hněvotíně u Olomouce od jedenácti hodin dopoledne Olomouc Mighty Ducks a Brno.

V kategorii do deseti let je složení východní skupiny stejné, souboj o postup do Supefinále začne v Hněvotíně v neděli v deset hodin dopoledne. Ve stejnou dobu vypuknou v Příbrami také duely západní kvalifikace, kde ke třem stejným výběrům jako v mladší kategorii přibude ještě Plzeň.

Do Superfinále, které se uskuteční v sobotu 25. června v Boskovicích, se probojují pouze vítězové každé kvalifikační skupiny. „Když se podívám na přihlášené týmy v obou kategoriích, je tam velká úroveň jako třeba ve dvacítce. Superliga malého fotbalu přilákala hráče z kvalitních týmů,“ pochvaloval si Zeman.

Mezi tradičními superligovými výběry se nově objevují týmy z Karlových Varů. Představitelé asociace se snaží přilákat co nejvíc oblastních svazů. „V Karlových Varech pořádají mládežnické soutěže pravidelně, pracují se základními školami, takže není překvapení, že se účastní kvalifikace. Je to i výzva pro ostatní nesuperligové svazy jako Litomyšl nebo Kopřivnice, pokud se chtějí účastnit, mají dveře otevřené a může jim to pomoct třeba v navýšení členské základny oblastních svazů. Někde s mládeží můžou pracovat, i když nemají dospělé soutěže v malém fotbale, takže by je Superliga taky mohla zajímat,“ dodal Zeman.