Pražský Koráb vyhrál v Ostravě, rozhodl výstavní „šatnář“ Hulinského

17/05/2022, 16:55SuperligaAutor: Jaroslav Kára

Ostrava – První superligovou branku si schoval na nejpříhodnější okamžik. Petr Hulinský se prosadil v závěru první půle úvodního čtvrtfinále play-off Superligy malého fotbalu. Nakonec se jednalo o vítěznou branku a pražský Koráb zvítězil na hřišti MF Baník Ostrava 2:0.

Petr Hulinský z Korábu (vlevo) v souboji s Jakubem Schmutzem z Baníku. Foto: Ostravský Zábřeh
Petr Hulinský z Korábu (vlevo) v souboji s Jakubem Schmutzem z Baníku. Foto: Ostravský Zábřeh

Mistr světa i Evropy do 21 let a vicemistr světa do 23 let Hulinský nepatří mezi kanonýry, na hřišti plní spíš defenzivní úkoly. „Radost z gólu jsem měl obrovskou, navíc když byl vítězný i můj první v této sezoně. O to větší jsem měl radost a o to víc budu platit do kasy, to vypadá,“ usmál se pražský obránce. „Měli jsme nacvičené nějaký signály, zkusili jsme jeden z nich zahrát a vyšlo to. Zavíral jsem zadní tyč, kde jsem jen doťukl balon do prázdné brány, takže relativně jednoduchá úloha,“ poznamenal pražský záložník.

Baník neubránil situaci těsně před koncem prvního poločasu. „Byla to naše nezkušenost. Mysleli jsme si, že hráč nemůže jít do zdi a v ní kooperovat, což se nám vymstilo. Hosté zahráli nacvičenou věc, vyšlo jim to trochu se štěstím, mohl jsem balon odpálit. Dostali jsme výstavního šatnáře,“ litoval ostravský kapitán Václav Potůček.

Čtyři minuty po přestávce zvýšil Pavel Osmančík, skóroval hned ve svém prvním utkání za Koráb. „I když jsme si řekli v poločase, že Ostrava na nás vleze a musíme být obezřetní, stejně jsme nezachytili její úvod a vznikla z toho velmi nebezpečná šance, ze které jsme se oklepali a dali druhý důležitý gól. Utkání bylo hodně o běhání a přebírání hráčů v obraně, kde jsme se ohromně zlepšili a všichni jsme makali do defenzivy na sto dvacet procent,“ liboval si Hulinský.

Ostrava se na domácím trávníku už na odpověď nezmohla. „Ve druhé půli měli hosté jeden brejk, který jim vyšel a rozhodli. Pak jsme měli tutovku deset minut před koncem a mohli jsme se dotáhnout na kontakt. Bylo by to zase jinačí, ale nedali jsme. Druhou půlku jsme měli aspoň lepší než první, vytvořili jsme si víc šancí,“ sdělil obránce Potůček.

Ostravský Zábřeh - Hlavní stránka
Ostravský Zábřeh - Hlavní stránka
Ostravský Zábřeh, Ostrava-Zabreh, Moravskolezský Kraj, Czech Republic. 606 To se mi líbí · Mluví o tom (26). Amatérský sportovní tým

Baník doplatil na chabou koncovku, kterou musí zlepšit. „Bylo to vyrovnané utkání, jednoduše rozhodlo, že Koráb dal dva góly a my z našich šancí žádný. Všechno je ovšem otevřené, Koráb sice doma bude asi silnější, ale taky postavíme silnější sestavu než teď,“ řekl ostravský kapitán.

Z dlouhé cesta do Ostravy tak vytěžil Koráb důležitou první výhru. „Výsledek 2:0 je těsný, z mého pohledu jsme však měli víc šancí než Ostrava, hlavně v první půli jsme měli několik tutovek, které jsme trestuhodně promarnili. Celkově to ale bylo vyrovnané utkání a bude velmi zajímavý druhý zápas příští týden v Praze,“ uvedl Hulinský.

Odveta se v areálu SC Koráb Praha odehraje příští úterý od sedmi hodin večer. „Jeli jsme do Ostravy s tím, že nemáme co ztratit, jen získat, i to nám asi pomohlo v tom, že jsme nebyli svázaní a hráli jsme svoji hru. První krok je zcela určitě velmi důležitý, ale pořád jsme nohama na zemi, jelikož příští týden nás čeká odveta a bude to podobně těžké utkání jako v pondělí, ne-li o něco těžší. Musíme být dál koncentrovaní a jít za svým, což je postup minimálně do semifinále. Zatím není nic rozhodnutého,“ nabádal k obezřetnosti pražský záložník.

Zatímco Koráb se do play-off probojoval poprvé, Baník si čtvrtfinále zahrál před rokem, kdy vypadl s Mostem. „Soupeř je favorit už podle tabulkového umístění, postoupil z druhého místa, my ze třetího. Se vším respektem si myslím, že takový rozdíl mezi námi určitě není, kdo se na fotbal díval, řekne, že to byla naprosto vyrovnaná partie,“ nepropadal skepsi Potůček.

MF Baník Ostrava – SC Koráb Praha 0:2 (0:1)

Branky a nahrávky: 30. Hulinský (Vávra), 34. Osmančík. Rozhodčí: Sýkora – Tomai. ŽK: M. Gaži, Bělíček – Slánský.

MF Baník Ostrava: Mário Murín (Ondřej Kreibich) – Václav Potůček (C), Jakub Ševčík, Jakub Schmutz, Ondřej Moučka, Martin Gaži, Jaromír Frébort, Jakub Chrastina, Jakub Vrabec, Tomáš Bělíček.

SC Koráb Praha: Jakub Stehno (Jakub Kotek) – Jan Špaček, Pavel Slánský, Matěj Jahoda, Michal Vávra, David Macháček, Pavel Osmančík, Tomáš Jurčík (C), Petr Hulinský, Kryštof Petr.