Preview 10. kola: východní skupina Superligy rozuzlí postupové drama

23/04/2023, 10:52SuperligaAutor: Jaroslav Kára

Praha – Poslední desáté kolo má na programu základní část Superligy malého fotbalu. Po něm bude jasné, kterých osm mužstev postoupí od play-off a také kdo s kým se utká ve čtvrtfinále.

Na jednotlivé zápasy se opět podíváme detailně.

Blanensko vyhlíží, jak proklouznout do play-off. Foto: Petr Nečas
Blanensko vyhlíží, jak proklouznout do play-off. Foto: Petr Nečas

Most – Partyzan Příbram, neděle 14.00
Tři body ztrácí Most ze třetí příčky západní skupiny na vedoucí Příbram, kterou přivítá v posledním kole na domácím hřišti. Podzimní vzájemný duel vyhrál Partyzan 6:2, takže Severočeši potřebují k posunu před Příbram nejen výhru, ale také notnou dávku produktivity. S ohledem na formu mosteckého Denise Laňky nemusí být ani lepší skóre Příbrami nepřekonatelné.

Hanspaulka Praha – Predátoři Praha, neděle 20.00
Pikantní pražské derby uzavře nedělní zápasový program a půjde rovněž o hodně. Hanspaulka na čtvrté pozici ztrácí tři body na druhé Predátory, kteří podzimní duel ovládli 3:1. Obhájci titulu mají také co napravovat z minulého kola, kdy podlehli Mostu 3:7, zatímco Predátoři přejeli Kolín 9:1.

PAMAKO Pardubice – Olomouc Mighty Ducks, pondělí 19.30
Nejvíc v klidu můžou být před posledním kolem základní části ve východní skupině hráči Olomouce Mighty Ducks. Mocní kačeři vedou o dva body a v případě prohry skonči nejhůř třetí. Ovšem vidina postupu z první pozice je lákavá a Hanákům stojí v cestě nejhorší celek Superligy malého fotbalu Pardubice. Podzimní vzájemný duel vyhráli 8:5.

MF Blanensko – Jihlava Miners, pondělí 19.30
Až za hranicí postupu do vyřazovacích bojů se nacházejí před posledním kolem hráči MF Blanensko. Jedině tříbodové vítězství v domácím utkání nad Jihlavou zajistí Jihomoravanům čtvrtfinále, jinak se mezi nejlepší osmičku nepodívají. Na podzim vyhrálo Blanensko v Jihlavě 6:5. Výběr z Vysočiny v případě prohry potřebuje stejné zaváhání Vikingů.

MF Baník Ostrava – Vikings Brno, pondělí 20.00
Do nelichotivé pozice se před posledním kolem Superligy malého fotbalu dostali brněnští Vikingové. Nejúspěšnější celek v historii celostátní soutěže musí vyhrát na hřišti ostravského Baníku, aby měl jistý postup do play-off. Pokud Brno prohraje, bude podstatné, jak skončí duel v Boskovicích, který začíná o půl hodiny dřív. S Jihlavou totiž mají Vikingové horší vzájemné zápasy. Baník už o postup nepřipraví ani porážka.

Vlci Kolín – Rytíři Plzeň, úterý 20.30
Duel o lepší pocit z nepovedené sezony svedou v úterý večer nejhorší dvě mužstva západní skupiny. Oba týmy už přišly o naději na postup do play-off, Vlci Kolín jsou poslední, Rytíři před nimi drží pouze tříbodový náskok. Těsnou podzimní bitvu pro sebe uzmuli Vlci, kteří vyhráli na západě Čech 2:1.