Program Superfinále otevřou hráči do 20 a do 23 let. Došlo na hecování vicemistrů světa

24/06/2022, 21:31SuperligaAutor: Jaroslav Kára

Boskovice – Atmosféru Superfinále malého fotbalu okusili před rokem jako jediní společně s muži. V sobotu v Boskovicích tak hráči Brna a Staropramenu Praha do 23 let nepůjdou do neznáma. Utkají se o superligový titul, ještě před nimi si to v boji o zlato rozdají Staropramen a Koráb Praha do 20 let.

Brno a Staropramen Praha do 23 let v loňském semifinále. Foto: Petr Nečas
Brno a Staropramen Praha do 23 let v loňském semifinále. Foto: Petr Nečas

KATEGORIE DO 23 LET

V kategorii do 23 let se potkají dokonce spoluhráči z loňského mistrovství světa v Kyjevě, kde čeští reprezentanti brali stříbro. Na pražské straně gólman Lukáš Vít nebo útočník Jindřich Novotný, na brněnské zase zadák Tomáš Zeman. „Se Zemíkem si píšeme už od začátku kvalifikací do třiadvaceti let i od play-off v áčku. Jelikož proti sobě nastoupíme i za áčka, hecujeme se hodně,“ smál se pražský brankář Vít.

To potvrzuje i brněnský kapitán. „S Lukynem máme od mistrovství světa v Kyjevě dobrý vztah, píšeme si o malém fotbale. Minulý rok jsme Prahu porazili 2:1 a dal jsem Lukášovi gól, takže se hecujeme, že ho prostřelím znovu a titul zůstane doma,“ opáčil Zeman.

Před rokem Brňané zvítězili v semifinále nad Staropramenem 2:1. „Myslím, že tenhle duel bude o něco vyhecovanější, jelikož jde o finále. Samozřejmě tam budou kluci z Brna, kteří už mají za sebou titul z minulého roku a půjdou si za dalším, jenže to nebudou mít vůbec lehké,“ upozornil Vít.

Brno loni slavilo historicky první titul v Superlize malého fotbalu do 23 let po výhře 7:1 s Příbramí. Bronz bral Staropramen Praha, který zdolal 3:1 Olomouc. „Obhajoba bude určitě těžší, jsme mistři a musíme titul obhájit, s klukama jsme dobře naladění a panuje výborná atmosféra. Uděláme všechno pro to, aby titul zůstal tam, kde má, a to je u nás doma v Brně,“ burcoval Zeman. „Naše šance vidím pozitivně, něco jsme natrénovali a věříme si. Když budeme hrát to, co po nás chce náš trenér Zdeněk Táborský, tak nemám strach, že bychom nevyhráli,“ pronesl brněnský kapitán.

Jenže po loňské premiéře jsou obě mužstva zkušenější, navíc obě ovládla své dvoukolové kvalifikace. „Touha po titulu je jasná věc, ale nic není jasné jak pro ně, tak pro nás,“ podotkl brankář Staropramenu.

Superfinále hráčů do 23 let přijde na řadu pět minut před půl dvanáctou dopoledne. „Letos nás čeká Praha, kde jsou hodně kvalitní hráči, kteří nastupují i za áčkovou reprezentaci. Bude to těžký zápas, ale když budeme dělat, co máme, tak vyhrajeme. Rozhodně to bude dobrý duel, kde si na své přijde každý, bude tam důraz, rivalita, vždyť je to finále. Rozhodne, jak k tomu přistoupíme, všichni v kabině máme vítěznou mentalitu a věřím, že dokážeme obhájit a užijeme si sladké ovace,“ přál si Zeman.

KATEGORIE DO 20 LET

Jako první od deseti hodin dopoledne otevřou program Superfinále malého fotbalu hráči do dvaceti let. O superligový titul se utkají pražští rivalové Koráb a Staropramen. „Neřešíme, že proti nám stojí Praha, ať nastoupí kdokoli, jdeme vyhrát a nebudeme se za nic schovávat. Je jedno, zda jde o pražský tým nebo o Brno, připravujeme se stejně. Naše cesta má jediný cíl, jdeme na vítězství,“ řekl kouč Korábu Jiří Henek.

Staropramen si zahraje finále ve všech šesti kategoriích, ovšem pouze mezi dvacetiletými dojde na pražské derby. „Vídal jsem se s klukama z dvacítky skoro každý den a budu dojatý, když se nám povede získat titul. Myslím, že jsme mírní favorité,“ uvažoval pražský šéftrenér Václav Socher.

V kvalifikaci se pražští rivalové rozešli smírně 3:3. V Boskovicích to nerozhodným výsledkem neskončí, jde o titul mistrů České republiky. „Všichni jsme natěšení. Je to první rok a hned jsme v Superfinále, máme za sebou výhry nad týmy jako Brno nebo Olomouc. Pro mě je vítězství už to, co kluci předvedli v kvalifikaci, to bylo neuvěřitelné. Jedeme všichni, co jsme byli ve skupinové fázi, maximálně jedna dvě změny. Dodržujeme, aby v Boskovicích hráli kluci, kteří si účast vybojovali, převládá nadšení,“ pronesl Henek.