Proměněné Pardubice chtějí vzhůru. K první výhře pomohl hattrickem Kubát

15/09/2023, 14:54SuperligaAutor: Jaroslav Kára

Pardubice – Je tváří obrozeného pardubického výběru v Superlize malého fotbalu. Jaroslav Kubát nasázel hattrick do olomoucké sítě a pomohl týmu PAMAKO k triumfu 6:3 na hřišti Mighty Ducks. Pardubice se dočkaly výhry v celostátní soutěži téměř po roce a půl, naposledy se radovaly 11. dubna 2022 také na olomouckém trávníku.

Jaroslav Kubát u míče. Foto: Petr Jureček
Jaroslav Kubát u míče. Foto: Petr Jureček

Kubát pochází z Havlíčkova Brodu a začínal se Superligou malého fotbalu v Jihlavě, ale na vysokou školu zamířil v devatenácti letech do Pardubic, kde už zůstal. Malý fotbal však až do této sezony nehrál. „Čtyři roky jsem měl profesionální smlouvu ve futsalové Chrudimi, takže jsem hrát nemohl, ale už to nešlo skloubit s prací a skončil jsem,“ popsal Kubát, jenž se živí jako nákupčí.

Pardubice prožívají velkou proměnu, po konci trenéra Miroslava Kaluži vede superligové mužstvo nově René Fizek, jemuž sekunduje kapitán Lukáš Merkl. „Ten se mi ozval, že dává do kupy dobrou partu a chce Pardubice zvednout, tak jsem mu slíbil, že přijdu,“ přiblížil Kubát „Ani jeden z nás neměl chuť zasahovat do předešlého mančaftu,“ doplnil.

Ve třech předchozích ročnících celostátní soutěže po rozdělení na dvě skupiny obsadily Pardubice na východě pokaždé poslední šestou pozici. To nové vedení hodlá změnit. „Všichni si uvědomují, že poslední sezony byly zpackané a je potřeba to zlepšit. Letos vidím na papíře kvalitní tým, uvidíme, jaká bude realita. Upřímně jsme před prvním zápasem měli velké oči a mysleli, že nás pojede víc. Kluci slíbili, že budou chodit stabilně, ale objevily se nenadálé důvody. Věřím, že se budeme scházet ve větším počtu a výsledky se nějakým způsobem dostaví, ať je vidět, že něco děláme,“ doufal osmadvacetiletý Kubát.

V Olomouci vedlo PAMAKO v osmnácté minutě o dvě branky a proti semifinalistovi uplynulého ročníku si dokráčelo pro nečekané vítězství. „Olomouc má sympatický tým, schází se hodně hráčů a je vidět, že tam mají dobrou partu, fakt na mě udělali dojem. Rozdíl byl asi v organizovanosti, nás se sešlo pět, kteří spolu hrajeme dlouho, a domácí nevěděli, co na nás hrát. Fotbalisté jsou v Olomouci šikovní, asi rozhodly naše větší zkušenosti,“ přemítal Kubát.

Pod výhru se podepsal hattrickem, přitom nastupuje jako obránce. „Na hrotu asi nikdy nebudu, hrál jsem zezadu a góly vyplynuly z toho, že chodím docela často jeden na jednoho. Dvakrát se přede mnou otevřel prostor, třetí branku jsem dal přes celé hřiště do prázdné,“ vylíčil.

Střílení gólů příště přenechá raději spoluhráčům. „Určitě tam nejsem od toho a doufám, že dlouho žádné takové góly nedám, radši nahrávám. Budu rád sledovat, jak v utkáních střílí branky Lukáš Merkl, Víťa Hrubý nebo další. Jsem spíš tichá voda,“ usmál se Kubát.