Rozhodne každý bod a nejspíš i každý gól, uvědomuje si ostravský trenér Sysala

17/04/2023, 16:29SuperligaAutor: Jaroslav Kára

Ostrava – Chystali se na začátek jarní části Superligy malého fotbalu už minulý týden, jenže Pardubice nedorazily, a hráči Baníku Ostrava tak vyhráli kontumačně 5:0. Úvodní jarní duel tak odehrají v pondělí od půl osmé večer na hřišti Blanenska. „První zápas teprve ukáže, jak jsme na tom,“ pronesl ostravský trenér Tomáš Sysala.

Tomáš Sysala.
Tomáš Sysala.

Podzim jste zakončili na čtvrté příčce, ale v našlapané tabulce východní skupiny bojuje o play-off stále pět týmů. Jak vnímáte vaše postavení?
Moc příjemné to není. Chtěli jsme o čtyři až šest bodů víc. Zbytečné ztráty z podzimu nás mrzí. Musíme se bezpodmínečně vyvarovat chyb, kterých jsme se dopustili na podzim.

Vypadá to, že žádné mužstvo nebude mít klid až do konce základní části.
To je přesně ono. Kvůli ne úplně povedenému podzimu můžeme každým zápasem hodně získat, ale i hodně ztratit. Bude rozhodovat každý duel, každý bod a nejspíš i každý gól, který dáme, ale i dostaneme.

Rozhodne ve vyrovnaném boji o play-off i los a domácí prostředí?
Myslím, že rozhodovat budou opravdu maličkosti. Pokud se tedy některým týmům nepodaří výrazně bodově odskočit. V malém fotbale hraje opravdu roli i to, zda hrajete doma, nebo venku. Vzhledem k tomu, že pro většinu hráčů je to čas navíc, mimo práci, ve volném čase a tak dále. Takže každý přesun na hřiště soupeře je náročný i z těchto důvodů. Ale stejné je to pro všechny týmy. Musíme se snažit získat maximum bodů právě v domácích zápasech a právě tady zbytečně neztrácet body. A snažit se dovézt maximum bodů zvenku.

Pokazila vám vysoká prohra 2:8 s Olomoucí v posledním podzimním kole dojem z podzimu?
To ne. Byla to shoda víc nepříjemností. S Olomoucí se nám zranila brankářská jednička. Druhý gólman nebyl bohužel přítomen. Do branky šel hráč, který byl po chvíli vyloučen a vývoji utkání v náš neprospěch už nešlo zabránit.

Na čem lze z podzimu ve hře stavět a čeho se musíte vyvarovat?
Budeme stavět na ose týmu, která se skládá ze šesti sedmi stabilních hráčů, kteří odehráli většinu zápasů na podzim. Jsou to zkušení hráči. Bez nich si naši hru nedovedu představit. Vyvarovat se musíme laciných individuálních chyb, které nás stály zbytečně hodně obdržených branek.

Jaké má Baník nepostradatelné hráče, jejichž absence jsou citelné?
Samozřejmě máme osu týmu, na které stavím. Nechci jmenovat. Pro nás je důležitý celý tým.

Budete na jaře zkoušet nové hráče?
Spíše ne. Maximálně možná jednoho. Obměny v týmu teď opravdu neplánuji.

S jakým výsledkem budete po sezoně spokojený?
Vždy máme vysoké cíle. Budu spokojený s medailovým umístěním.