Souhrn 1. kola: Pardubice slaví skoro po roce a půl, Praze vládne Hanspaulka

13/09/2023, 15:17SuperligaAutor: Jaroslav Kára

Praha – Průměr bezmála devět branek na zápas přineslo dosud první kolo Superligy malého fotbalu, a to se ještě poslední duel dohraje v pondělí. Tři z pěti vyrovnaných přestřelek skončily rozdílem jediné branky. Tak atraktivní menu zatím servíruje nový ročník celostátní soutěže.

Na jednotlivá utkání se opět podíváme detailně.

Pardubice se radují z výhry. Foto: Petr Jureček

Most – Goats Polabí 5:0 (1:0)
Branky a nahrávky: 25. Kasal, 32. Polák (Exner), 41. Šlégr (Bíro), 45. Kasal (Exner), 49. Šlégr (Bíro). Rozhodčí: Soukup – Dočekal. ŽK: Zetka – Bláža.

Sice to chvíli trvalo, než se obhájce titulu rozjel, přesto úvodní kolo nového ročníku zvládl suverénně. Most na domácím trávníku porazil 5:0 Goats Polabí, což je nástupce kolínských Vlků v celostátní soutěži. Shodně dvěma brankami se na triumfu podílely stálice mužstva Daniel Kasal a Václav Šlégr.

Jihlava Miners – MF Blanensko 3:2 (1:2)
Branky a nahrávky: 19. Votoupal (Svoboda), 33. Cech (Svoboda), 54. Svoboda – 5. Paděra (Trajer), 10. Paděra (Hanák). Rozhodčí: Tomiga – Růžička. ŽK: Rygl, Prokeš – Sehnal, Trajer.

Záznam utkání zde:

Když blanenský celek po deseti minutách vedl o dvě branky, očividně to s domácími Horníky zacloumalo. Dvakrát se trefil – kdo jiný – hrající trenér a kapitán Ondřej Paděra. Jenže obhájci bronzové medaile v Superlize malého fotbalu mají ve svém středu Richarda Svobodu, který zavelel k obratu. Dvěma nahrávkami nejprve pomohl k vyrovnání a šest minut před koncem gólovou střelou rozhodl o jihlavském triumfu.

Olomouc Mighty Ducks – PAMAKO Pardubice 3:6 (0:2)
Branky a nahrávky: 32. Kalina (Kaďorek), 53. Kalina (Skopalík), 60. Malenda (Galus) – 17. L. Merkl, 18. Kubát (L. Merkl), 35. Kubát, 48. Slavík, 51. Hrubý, 58. Kubát. Rozhodčí: Prudil – Stria. ŽK: Kalina – Ráliš.

Fotogalerie z utkání zde:

Až do 11. dubna 2022 se datuje dosud poslední pardubická výhra v Superlize malého fotbalu. Paradoxně v Hněvotíně zdolala 6:2 Olomouc. No a po minulé sezoně bez jediné výhry se PAMAKO dočkalo opět na hřišti Mocných kačerů, kde v úvodním kole nového ročníku zvítězilo 6:3. Hattrickem se pod triumf výrazně podepsal Jaroslav Kubát.

Partyzan Příbram – Rytíři Plzeň 8:7 (5:3)
Branky a nahrávky: 1. Sirotek (Malý), 5. Drašnar (Melichar), 20. J. Junek, 25. Ptáček, 27. Ptáček (Šrajn), 38. Malý (Drašnar), 51. Malý (Sirotek), 55. Sirotek (Šrajn) – 3. Bodnaruk (Adamovič), 14. Šebek (Kyklhorn), 18. Zieliński (Šebek), 43. Koudele (Eger), 45. Bodnaruk (Adamovič), 58. Bodnaruk (Potoček), 60. Adamovič. Rozhodčí: M. Kubečka – Soukup. ŽK: Malý – Kutný, Šebek. ČK: 16. Melichar (Příbram).

Nejdramatičtější přestřelku paradoxně přinesl duel svou soupeřů, kteří se v minulém ročníku pohybovali na opačných pólech tabulky západní skupiny. Zatímco Příbram ji vyhrála, Plzeň jako pátá ani nepostoupila do play-off. Od začátku se vedení přelévalo ze strany na stranu, až v poslední desetiminutovce první půle Partyzan třemi brankami za sebou odskočil. Ve 38. minutě domácí David Malý zvýšil už na 6:3, což se ukázalo jako rozhodující náskok, který už sympaticky bojující Rytíři nedotáhli. Hattrickem se blýskl ukrajinský reprezentant v plzeňských službách Petro Bodnaruk.

Predátoři Praha – Hanspaulka Praha 4:5 (3:3)
Branky a nahrávky: 14. Šídlo, 21. Klouček (Nový), 22. Kostka, 55. Klouček (Vávra) – 4. Žížala (S. Mařík), 9. Verner (S. Mařík), 12. Žížala (PK), 37. Žížala (Baran), 60. Žížala (Plánička). Rozhodčí: P. Kubečka – Novotný. ŽK: Stehno, Begič, Šídlo, Václavík – Verner.

Patrně nejočekávanější duel úvodního kola celostátní soutěže hostila Praha a vyrovnaná bitva městských rivalů to svou atraktivitou potvrdila. Souboj mužstev, mezi kterými zvyšuje napětí několik vzájemných hráčských přestupů, nakonec ovládla Hanspaulka. První poločas skončil nerozhodně 3:3 a bez vítěze bylo utkání až do poslední minuty. V ní se počtvrté v zápase trefil Daniel Žížala, a hosté skolili Predátory 5:4.