Souhrn 9. kola: Hanspaulka půjde do play-off z první příčky, Ostrava zvládla duel o vše

24/04/2024, 11:55SuperligaAutor: Jaroslav Kára

Praha – Pořádně se zamotává boj o to, z jaké výchozí pozice půjdou do čtvrtfinále play-off Superligy malého fotbalu čtyři nejlepší celky z obou skupin. A výsledky devátého kola slibují v posledním pokračování základní části také drama o to, kdo se do vyřazovací fáze vůbec dostane.

Na jednotlivé duely devátého kola se opět podíváme detailně.

Vikings Brno zdolali Jihlavu na svém hřišti 9:4. Foto: Markéta KřížováVikings Brno zdolali Jihlavu na svém hřišti 9:4. Foto: Markéta Křížová

Hanspaulka Praha – Partyzan Příbram 7:6 (5:2)
Branky a nahrávky: 2. Žežulka (Jelínek), 9. Žežulka (Verner), 19. Verner (Žežulka), 20. Verner (Hudec), 27. Jákl (Ladra), 32. Žížala (Ladra), 37. Žížala (Jelínek) – 7. Šrajn (Drašnar), 30. Ptáček, 31. J. Junek (P. Junek), 42. Ptáček (J. Junek), 47. Sirotek (Ptáček), 53. Sirotek (Sandr). Rozhodčí: Havel – Řeháček. ČK: 60.+1. Žežulka (Hanspaulka).

Bitva o první příčku v západní skupině přinesla třináctigólovou přestřelku a dva rozdílné poločasy. Zatímco v prvním dominovala Hanspaulka, která jej vyhrála 5:2, po přestávce se naopak zvedl Partyzan, jenže branky začal dávat pozdě. Pražané totiž dvěma góly Daniela Žížaly odskočili ve 37. minutě na 7:3, tři příbramské trefy za sebou už jen zmírnily výsledek na 6:7. Hanspaulka poskočila do čela tabulky a jelikož má na rozdíl od Příbrami ještě zápas k dobru, už ji z ní nikdo nesesadí.

MF Blanensko – PAMAKO Pardubice 3:5
Branky a nahrávky: 1. Paděra, 50. Koudelka (Žáček), 59. Paděra (Fadrný) – 14. Hrubý (Jiráský), 19. Stránský (D. Ráliš), 20. Stránský (M. Ráliš), 58. Stránský (Vamberský), 60.+2. Stránský. Rozhodčí: Sýkora – Stria. ŽK: Koudelka – Stránský.

Fotogalerii z utkání si prohlédněte zde:

Hned v první minutě se po trefě hrajícího trenéra Ondřeje Paděry dostalo Blanensko do vedení, jenže nadšení brzy vystřídalo rozčarování. Pardubice ve dvacáté minutě už vedly 3:1. Další góly padaly až v závěru, deset minut před koncem snížil domácí Jan Koudelka, jenže v 58. minutě zase poslal PAMAKO do dvougólového trháku Stránský. Na korekci Paděry odpověděl Stránský ve druhé minutě nastavení svým čtvrtým gólem v utkání. Pardubice po triumfu 5:3 v Boskovicích vedou tabulku východní skupiny o bod před Brnem, Blanensko drží čtvrtou příčku o bod před Ostravou.

MF Baník Ostrava – Olomouc Mighty Ducks 6:3 (2:0)
Branky a nahrávky: 14. Barták (Macíček), 17. O. Moučka, 33. Barták (Frébort), 47. Macíček, 54. Barták (Šindler), 56. Macíček (O. Moučka) – 41. Látal (Buček), 45. Šuba (Omelka), 60. Novotný. Rozhodčí: Prudil – Tomiczek. ŽK: Omelka (Olomouc).

Ostrava musela bezpodmínečně zvítězit, aby si do posledního kola zachovala naději na play-off, a přesně podle toho to také na jejím hřišti vypadalo. Ve čtrnácté minutě poslal Baník do vedení Jan Barták, o tři minuty později zvýšil Ondřej Moučka. Tři minuty po pauze přidal třetí gól Barták. Pak se sice Hanáci dvěma brankami vrátili do utkání, jenže Ostrava poté třemi góly v rozmezí deseti minut rozhodla a zvítězila nakonec 6:3. Z páté pozice ztrácí už jen bod na Blanensko a dva na třetí Olomouc, která prohrála i druhý jarní duel.

L&B reality Vikings Brno – Jihlava Miners 9:4 (3:2)
Branky a nahrávky: 19. Lidmila (Tipoas), 21. Burac (Prokeš), 25. Tipoas (Burac), 38. Tipoas, 43. Slováček, 47. D. Moučka (T. Prokeš), 48. D. Moučka (Vintr), 58. Presl, 59. Presl (Vintr) – 8. Hobza (Janák), 27. Brtnický (Jícha), 47. Janák (Brtnický), 57. M. Prokeš (Brtnický). Rozhodčí: Tomiga – Růžička. Hráno bez karet.

Záznam utkání uvidíte zde:

Fotogalerii z utkání si prohlédněte zde:

Stejně jako PAMAKO, tak i brněnští Vikingové oba jarní duely vyhráli, takže se v posledním kole utkají o první místo, které zatím drží Pardubice o bod před Brnem. Hráči Vikings v předposledním zápase základní části přejeli Jihlavu 9:4. Horníky sice poslal do vedení v osmé minutě Tomáš Hobza a ještě tři minuty před přestávkou snižoval hostující David Brtnický na 2:3, ale ve druhé půli už se rozjel brněnský gólostroj. Domácí nastříleli šest branek a zvítězili nad posledním celkem východní skupiny 9:4. Jihlava již šanci na play-off ztratila před tímto utkáním.

Predátoři Praha – Most 7:2 (1:1)
Branky a nahrávky: 8. Begič (Šídlo), 36. Klouček, 41. Macháček (Jurčík), 45. Šídlo, 57. Begič (Macháček), 60.+1. Begič, 60.+3. Macháček (Begič) – 15. Klíma, 53. Laňka (Gedeon). Rozhodčí: Novotný – Řeháček. ŽK: Exner, Klíma, A. Koudelka (všichni Most).

Přesvědčivě kráčejí za postupem do play-off pražští Predátoři. Po dvou výhrách nad finalisty loňského ročníku celostátní soutěže už jsou čtvrtí o tři body před Plzní, na jejímž hřišti základní část v úterý uzavřou. Predátoři sehráli s Mostem vyrovnaný první poločas, který skončil 1:1, ale po přestávce přidali dalších šest zásahů, zatímco Most jediný. Hattrick a asistenci zaznamenal čerstvý reprezentant Ismar Begič, dva góly a nahrávku přidal David Macháček. Most drží v západní skupině třetí příčku, klesnout už nemůže.

Goats Polabí – Rytíři Plzeň 0:5 kontumačně