Staropramen Praha má dva tituly, vyhrál kategorie do 20 i do 23 let

25/06/2022, 12:42SuperligaAutor: Jaroslav Kára

Boskovice – Dopolední program Superfinále malého fotbalu v Boskovicích přinesl bitvy o titul českých šampionů v kategorii do 20 a do 23 let. V obou se radoval výběr Staropramenu Praha.

Radost hráčů Staropramenu Praha do 20 let. Foto: Jaroslav Kocian
Radost hráčů Staropramenu Praha do 20 let. Foto: Jaroslav Kocian

KATEGORIE DO 20 LET

Pražské derby přineslo hezkou přestřelku, ve které nakonec Staropramen Praha porazil Koráb 4:2 a získal jako první v historii titul v kategorii do dvaceti let. „Trochu líp jsme podle mě hráli takticky a taky střídali, měli jsme dva hráče, kluci z Korábu jen jednoho, takže jsme měli víc sil. Bylo to strašně náročně pro oba týmy a jsem rád, že jsme to zvládli,“ uvedl pražský kapitán Jindřich Novotný.

Ten se na triumfu svého týmu podílel hattrickem. „O individuální výkon vůbec nejde, je jedno, kdo dal góly, hlavně že jsme to zvládli týmově a vyhráli jsme titul,“ radoval se Novotný.

Koráb sice dvakrát vyrovnal, ale když ve 35. minutě Novotný poslal Staropramen opět do vedení, už s výsledkem nic neudělal. „Dvakrát dotahujeme zápas a je těžké udělat to potřetí. To jsme nezvládli a je to škoda. Kdybychom se ještě dotáhli, mohlo to být zajímavější,“ litoval střelec první branky Korábu Michl.

Na jeho mužstvo zbyly stříbrné medaile. „Samozřejmě kluci ze Staropramenu jsou na sebe zvyklí, hráli spolu zápasy, je to o součinnosti. Zápas rozhodly naše individuální chyby, nepobíráme hráče, nedostupujeme, jde o jednoduché maličkosti, ale když se vyšperkují, rozhodují utkání,“ litoval Michl.

SC Koráb Praha – Staropramen Praha 2:4 (1:2)
Branky a nahrávky: 13. Michal, 34. Vlček – 5. Čuba, 14., 35. a 55. Novotný. ŽK: Čuba, Vesely (oba Staropramen).

KATEGORIE DO 23 LET

Superfinále malého fotbalu do třiadvaceti let přineslo dramatickou podívanou, kterou rozhodla jediná branka. Staropramen Praha porazil Brno 1:0. „Nebyly tam vyloženě šance nebo pološance, jen nějaké náznaky. Brno hraje po vzoru áčka, my se snažíme taky a je vidět, že nikdo nechce udělat chybu. Jen jsme věřili, že jsme individuálně zdatní dopředu, něco vymyslíme, a ten gól padne,“ uvedl pražský kapitán Tomáš Jelínek.

Právě jeho trefa z 53. minuty rozhodla o pražské výhře. „Samozřejmě každý chce dát gól a ve finále je to určitě sen každého. Jsem rád, že jsem si to splnil, protože se s touhle kategorií asi loučím. Mám radost, že to vyšlo, vyhráli jsme a povedlo se mi rozhodnout,“ rozplýval se Jelínek.

Brno po loňském titulu v této kategorii bere stříbro. „Bylo to hodně vyrovnané utkání, šance na obou stranách, jenže Praha je potrestala a my ne,“ litoval brněnský hráč Tomáš Krejčíř.

Litoval nevyužitých možností. „Taky jsme dvakrát vyzobli balon, ale netrestali jsme chyby na rozdíl od Prahy. Bylo to určitě lepší finále než s Příbramí,“ připomněl Krejčíř loňskou pohodlnou finálovou výhru 7:1.

Brno – Staropramen Praha 0:1 (0:0)
Branka: 53. Jelínek. ŽK: Sznapka – Kubr, Jelínek.

Titul do 23 let slaví Staropramen Praha.  Foto: Jaroslav KocianTitul do 23 let slaví Staropramen Praha. Foto: Jaroslav Kocian