Staropramen Praha vyhrál i Superfinále do 8 a do 10 let, ženský titul slaví Brno

25/06/2022, 17:44SuperligaAutor: Jaroslav Kára

Boskovice – Také další dvě Superfinále malého fotbalu měly stejného vítěze. Z mistrovského titulu se v kategoriích do osmi i do deseti let radovali hráči Staropramenu Praha. Až brněnské ženy zlomily pražskou nadvládu, když porazily Staropramen 5:3.

KATEGORIE DO 8 LET

Tým Staropramenu Praha do 10 let.  Foto: Jaroslav KocianTým Staropramenu Praha do 10 let. Foto: Jaroslav Kocian

Jednoznačně skončilo finále Superligy malého fotbalu kategorie do osmi let. Staropramen Praha přestřílel Olomouc Mighty Ducks 7:2. Hattrickem se na tom podílel Adam Mareček. „Hodně jsem si to užil, ale gólů jsem mohl dát víc, blbě mi to asi střílelo,“ usmál se Mareček.

Mocní kačeři z Olomouce šli sice do vedení ve třetí minutě, kdy se prosadil Vojtěch Eger, jenže pak už dávaly branky hlavně Pražané. Eger poté jen korigoval skóre. „Dva góly jsou příjemné, ale moc jsme nešli do útoku, jsem z toho smutný. Druhé místo je taky dobré,“ hlesl Eger.

Pražský celek do osmi let si posléze užil mistrovské oslavy. „Byli jsme lepší než kluci z Olomouce. Táta zápas sledoval, mám radost,“ usmíval se Mareček.

Olomouc Mighty Ducks – Staropramen Praha 2:7 (1:3)
Branky: 3. a 35. Eger – 5., 18. a 22. Mareček, 13. a 32. Vorlíček, 15. Relich, 25. Zelenka.

KATEGORIE DO 10 LET

Tým Staropramenu Praha do 10 let. Foto: Jaroslav Kocian
Tým Staropramenu Praha do 10 let. Foto: Jaroslav Kocian

V kategorii do deseti let se hráčům Staropramenu Praha postavilo v Superfinále malého fotbalu Brno. Ovšem ani v této kategorii si Pražané nenechali sebrat titulové oslavy a zvítězili 4:1.

Branky Staropramenu si svorně po dvou rozdělili Seia Ono a Arjan Musaj. „Mám ze zápasu dobrý pocit, dal jsem dva góly, ale měl jsem jich dát víc. Hráči z Brna nebyli tak těžký soupeř, ale měli dobré kličky. Užijeme si oslavy v Praze,“ poznamenal Musaj.

Brno nevyužilo pětiminutovou přesilovku při vyloučení gólmana Lukáše Raise za hraní rukou mimo pokutové území. „Pražané byli rychlejší, prostě uměli líp vykopávat dopředu,“ uznal Matěj Dvořáček, střelec jediné brněnské branky. „Mám radost aspoň z gólu, ještě jsem myslel, že nahraji, ale viděl jsem odkrytou tyčku, tak jsem to tam dal,“ dodal.

Staropramen Praha – Brno 4:1 (1:0)
Branky: 10 a 22. Seia, 21. a 30. Musaj – 25. Dvořáček. ČK: 34. Rais (Praha)

KATEGORIE ŽEN

Brněnské vítězky Superfinále malého fotbalu.  Foto: Jaroslav KocianBrněnské vítězky Superfinále malého fotbalu. Foto: Jaroslav Kocian

Atraktivní duel předvedly v historicky prvním Superfinále malého fotbalu ženy. Z mistrovského titulu se v Boskovicích radovalo Brno, které porazilo Staropramen Praha 5:3. „Šance před zápasem byly padesát na padesát, ale věřily jsme, že to urveme tady na domácí půdě. Chtěly jsme titul pro Brno a povedlo se,“ radovala se brněnská hráčka Tereza Kubicová.

Brňanky dvakrát vedly, Staropramen vždy dokázal srovnat. Ve 43. minutě pak Nikola Landesková poslala Prahu do vedení 3:2. „Pořád jsem věřila, i když jsme prohrávaly. O tom je fotbal, člověk musí věřit, že může výsledek obrátit. Měly jsme dost času a povedlo se,“ usmívala se Kubicová.

Právě nejužitečnější hráčka utkání strhla zápas na brněnskou stranu, když ve 47. minutě vyrovnala a o šest minut později vstřelila po rozehrané standardní situaci vítěznou branku. „Nebyla to nacvičená akce, gól padl se štěstím, ale nepokryly nás dobře a vyšlo to. Vyhrály jsme zaslouženě,“ usmála se Kubicová.

Hráčky Staropramenu mohly litovat promarněného vedení. „Určitě jsme měly být klidnější, trochu jsme to podcenily, asi jsme si myslely, že to máme v kapse. Bohužel se hraje až do konce a my jsme do konce nehrály,“ uznala Nikola Landesková.

Poslední branku utkání vstřelila v šedesáté minutě brněnská hráčka Natálie Soukupová. „Myslím, že jsme byly fotbalovější, ale Brno mělo víc štěstí. Nepadalo nám to tam, soupeřky daly o dva góly víc, takže zaslouženě vyhrály,“ hlesla Landesková.

Brno – Staropramen Praha 5:3 (1:0)
Branky: 10. Pitáková, 25. Lungová, 47. a 53. Kubicová, 60. Soukupová – 20. Hrobská, 29. Kremrová, 43. Landesková. ŽK: Bartoňková (Praha).