Staropramen se oklepal z rychlého gólu a doma porazil Kolín

09/04/2022, 10:36SuperligaAutor: Jaroslav Kára

Praha – Start sice vyšel lépe rozjetému Kolínu, jenže zbytek utkání už kontroloval favorit. Staropramen Praha v úvodním utkání devátého kola Superligy malého fotbalu porazil na domácím hřišti Kolín 5:3.

I druhé jarní utkání v západní skupině tak pražský favorit soutěže zvládl vítězně. „Asi bychom byli rádi, kdyby byl výsledek trochu vyšší a méně inkasovaných gólů, soupeř přijel s málo lidmi. Chtěli jsme hlavně zápas zvládnout a jsme rádi, že to vyšlo, vyhráli jsme a držíme furt první příčku,“ uvedl domácí záložník Tomáš Jelínek, který si v utkání připsal dvě branky a dvě asistence. „Samozřejmě taky mám radost, že se mi osobně dařilo,“ usmál se.

Kolín vedl od první minuty zásluhou Davida Koděry, který se prosadil ze standardní situace. Za pět minut srovnal Daniel Reiter a do přestávky Jelínek, Miroslav Verner a Radek Hanzlík zařídili Pražanům třígólový náskok. „Utkání beru z našeho pohledu pozitivně, Staropramen měl daleko víc hráčů, mohl víc střídat. Šli jsme do vedení, ale Staropramen potvrdil svou kvalitu, vedení si vzal zpět na svou stranu. I když jsme se snažili utkání otočit, domácí si ho hlídali a měli ve svých rukou,“ uznal kolínský obránce Ladislav Hetcl.

Krátce po začátku druhé půle snížil opět Koděra, ale vzápětí odpověděl Jelínek. Ve 42. minutě kolínský kapitán zkompletoval hattrick. „Prohrávali jsme gólem ze standardky 0:1, pak jsme otáčeli, ale v závěru jsme dostali dvě branky, druhá byla taky ze standardky. Možná v tom sehrála roli smůla nebo osobní zodpovědnost ve standardkách. Kdybychom proměňovali šance, kterých jsme měli hodně, je výsledek určitě jiný,“ podotkl český reprezentant Jelínek.

Kolín nejvíc hrozil právě ze standardních situací, z nichž dvakrát udeřil. „Dali jsme z nich dva góly, hru měl Staropramen ve svých rukou, daleko víc držel balon. Snažili jsme se útočit spíš z brejků a těžili ze standardek, což se povedlo,“ pravil kolínský hráč.

Staropramen Praha vede tabulku západní skupiny o šest bodů před Mostem a městským rivalem Korábem, oba ovšem mají utkání k dobru. Základní část zakončí lídr právě na severu Čech. „Stoprocentně půjdeme do toho zápasu s tím, že nic neponecháme náhodě a chceme vyhrát, abychom měli vše ve svých rukách a udrželi si vedoucí pozici,“ dodal pražský záložník.

Kolín zůstal i přes předchozí výhru 11:3 s Plzní kvůli kontumaci z úvodního kola v tabulce s nulou na posledním šestém místě a před posledním utkání ztrácí tři body na Plzeň, kterou čeká duel navíc. „Kolín poslední dobou posílil, přivedli jsme k nám do týmu nové a kvalitní hráče. Doufám, že se zvedneme a půjdeme za lepšími výsledky,“ přál si Hetcl.

STA-KOL - Google Photos
STA-KOL - Google Photos

Staropramen Praha – Vlci Kolín 5:3 (4:1)

Branky a nahrávky: 6. Reiter (Sodoma), 11. Jelínek (Šultes), 22. Verner (Jelínek), 26. Hanzlík (Jelínek), 34. Jelínek (Sodoma) – 1. Koděra, 33. Koděra (Hetcl), 42. Koděra. Rozhodčí: Pelikán. ŽK: Reiter, Jelínek (oba Praha).

Staropramen Praha: Tomáš Bezstarosti – František Hakl, Radek Hanzlík, Ondřej Žežulka, Miroslav Verner, David Baran (C), Pavel Šultes, Tomáš Jelínek, Jiří Sodoma, Daniel Reiter.

Vlci Kolín: Michal Bricín – Martin Bug, Petr Kesner, David Koděra (C), Daniel Bína, Ladislav Hetcl, Filip Sladkovský.

Domácí Tomáš Jelínek při autovém vhazování.
Domácí Tomáš Jelínek při autovém vhazování.