Superfinále malého fotbalu zná složení v šesti kategoriích, nejvíc účastí mají Vikings Brno

10/05/2023, 00:06SuperligaAutor: Jaroslav Kára

Praha – Zatímco v elitní mužské kategorii má šanci na Superfinále ještě osm mužstev, v ostatních kategoriích Superligy malého fotbalu už je jasno o složení dvojic, které si zahrají o titul. Superfinále se uskuteční v Českém Dubu 24. června.

Momentka ze západní části kvalifikace. Foto: Petr Brejla
Momentka ze západní části kvalifikace. Foto: Petr Brejla

Mezi ženami zabojují o obhajobu titulu hráčky Vikings Brno, které suverénně ovládly východní skupinu o devět bodů před Jihlavou Miners a MF Blanensko. Ovšem místo pražské Hanspaulky se jim v letošním ročníku postaví Partyzan Příbram, který v západní skupině skončil o tři body před Hanspaulkou.

V Superlize hráčů do 23 let se proti sobě postaví stejně jako před rokem obhájci titulu z pražské Hanspaulky a Vikings Brno. Pražané ovládli západní skupinu o šest bodů před Partyzanem Příbram, jejich souboj v posledním kole kvalifikace skončil remízou 1:1. Vikingové vyhráli na východě o dva body před Blanenskem, také jejich duel ve druhé části kvalifikace skončil 1:1.

Fotogalerie z kvalifikace žen, U23 a U20 zde:

V Superlize hráčů do 20 let se při absenci obhájců z Hanspaulky pokusí o premiérový titul Predátoři Praha, kteří v západní skupině neměli konkurenci. Z východní části si postup vybojovali Vikings Brno, ovšem při rovnosti bodů s Olomouc Mighty Ducks a remízách 4:4 a 1:1 ze vzájemných utkání rozhodl o postupu Vikingů pouze fakt, že obdrželi v kvalifikaci o jednu branku méně než Hanáci.

V Superlize hráčů do 10 let rázně kráčí za obhajobou opět pražská Hanspaulka, která bez zaváhání vyhrála západní skupinu s náskokem devíti bodů před Partyzanem Příbram. V Superfinále narazí na PAMAKO Pardubice, které na východě o šest bodů předčilo druhou Olomouc Mighty Ducks.

Fotogalerie z kvalifiakce U10 a U8 zde:

Noví šampioni obdrží zlaté medaile v Superlize hráčů do 8 let, protože v této kategorii se obhájce titulu Hanspaulka Praha do Českého Dubu neprobojovala. V západní skupině zaostala o šest bodů za suverénním Partyzanem Příbram. I mezi nejmladšími hráči na východě kralovalo PAMAKO Pardubice, které o čtyři body v tabulce uteklo Olomouci Mighty Ducks a MF Blanensko.

V premiérovém ročníku Superligy firem se z postupu do Superfinále radují Tesco SW a.s. a PAME-AUTO s.r.o. Ve východním semifinále v Olomouci Tesco SW a.s. rozdrtilo ALW Industry s.r.o. 16:3. Západní semifinále se odehrálo v pražském areálu ABC Braník a celek PAME-AUTO s.r.o. porazil výběr Městské policie hlavního města Prahy 4:2.