Superfinále patří i dětem. O český titul usilují hráči do osmi a do deseti let

23/06/2022, 22:14SuperligaAutor: Jaroslav Kára

Boskovice – Poprvé ve své historii organizuje Asociace malého fotbalu České republiky dětské soutěže na celostátní úrovni. A když se do toho pustila, hodlá i těm nejmenším dopřát velkolepý zážitek, na který nezapomenou. Při sobotním Superfinále v Boskovicích se o titul mistrů České republiky utkají týmy do osmi a také do deseti let.

Kvalifikace hráčů do osmi a deseti let.
Kvalifikace hráčů do osmi a deseti let.

KATEGORIE DO 8 LET

Vezmeme to od nejmenších, kdy se v boji o zlaté medaile utkají hráči Staropramenu Praha a Olomouce Mighty Ducks. „Hodně se těšíme. Udělali jsme si speciální trénink před finále, naladili se a pokusíme se uspět. Dáme do toho všechno, abychom dovezli domů zlato. Historicky první vítěz nějaké série zůstává v paměti,“ poznamenal olomoucký kouč Lukáš Grulich.

Jenže proti stojí Staropramen Praha, který ovládl západní skupinu kvalifikace. „Máme v týmu dva nadstandardní kluky, kteří nás dotáhli do finále. Jinak jsou tam i šestiletí prculínci,“ usmál se pražský šéftrenér Václav Socher.

Mocní kačeři z Olomouce z východní kvalifikace postoupili po výhře 4:1 nad Brnem. „Kluci mají Superfinále za odměnu, nastoupí ti, co si uhráli kvalifikaci, do týmu jsme nikterak nezasahovali. Jedeme si to užít, samozřejmě chceme vyhrát, ale to může jen jeden. Nejedeme odevzdaní a nelekneme se. Těšíme se a doufám, že to vyjde,“ přál si Grulich.

Superfinále kategorie do osmi let přijde na řadu v sobotu deset minut po půl druhé odpoledne. „Vůbec netuším, koho Olomouc může přivést, takže šance vidím pade na pade. Ať si děti hlavně zahrají. Samozřejmě jsem vítězný typ a není mi jedno, zda dostanou natřískáno. Uděláme maximum, abychom uspěli, ale na nikoho nebudeme řvát. Děti uslyší pokyny, ať si zápas užijí,“ sdělil Socher.

KATEGORIE DO 10 LET

Staropramen nastoupí také v Superfinále hráčů do deseti let, tam se mu ovšem postaví Brno. „Pečlivě se připravujeme, ale vzhledem k tomu, že jde o první ročník, je to i pro nás novinka. Poskládali jsme děti z víc týmů, nevzali jsme jen jeden. Samozřejmě máme ambice, nechceme si jen zahrát, ale i zvítězit a udělat dobré jméno Brnu,“ pronesl brněnský trenér Miroslav Vybíral.

Proti němu se opět postaví v roli pražského kouče Václav Socher. „Zase vidím šance padesát na padesát. Desítka je pro mě s áčkem srdcovka, protože tam mám malého syna,“ uvedl šéftrenér Staropramenu.

V západní kvalifikaci hráčů do deseti let zvítězil jeho výběr nad třemi soupeři a postoupil do boje o zlaté medaile. „Máme super ročník z Motorletu a neskromně jsem doufal, že postoupíme, ale když jsem viděl na kvalifikaci Viktorku Plzeň, došlo mi, že to nebude jednoduché. Nakonec jsme ji porazili 3:0 a další dva výsledky jsme si pohlídali,“ podotkl Socher.

Brno se radovalo z postupu až po penaltovém rozstřelu, v němž předčilo Olomouc Mighty Ducks. Superfinále desetiletých je v sobotu na programu ve tři čtvrtě na tři odpoledne. „Pro nás i pro děcka to je první taková akce a věříme, že to bude super. Pro všechny členy týmu to pak bude hlavně zkušenost, abychom se připravili na další akce, které přijdou,“ řekl Vybíral.