Superliga do 23 let pozná finalisty. Brno a Příbram hostí druhou část kvalifikace

29/04/2022, 21:27SuperligaAutor: Jaroslav Kára

Příbram, Brno – V neděli bude jasno, které dva týmy si to rozdají o titul v Superlize malého fotbalu do 23 let. Příbram a Brno totiž hostí druhou část kvalifikace, ze které vzejdou dva účastníci Superfinále. Při něm 25. června v Boskovicích vyvrcholí sezona všem kategoriím.

Západní část kvalifikace opět hostí Příbram.
Západní část kvalifikace opět hostí Příbram.

Nejblíž k postupu mají vítězové říjnových kvalifikací, ve východní skupině kralovalo Brno a v západní Staropramen Praha. Brněnští obhájci titulu v kategorii do 23 let mají před druhým turnajem tříbodový náskok na Olomouc Mighty Dukcs, o další tři body zpátky je výběr Jihlavy.

Ovšem na západě je situace daleko zamotanější. Staropramen Praha totiž ovládl úvodní klání jen díky lepšímu skóre před druhým Partyzanem Příbram. Jejich vzájemný duel skončil remízou 1:1. Třetí Most na oba soky ztrácí čtyři body.

Druhé kolo východní kvalifikace startuje v neděli v deset hodin dopoledne ve Fotbalovém centru Brno, Sladovnická ulice 16. Západní kvalifikace ve stejnou dobu začne v Příbrami, Žižkova ulice 694. Přímo do Superfinále postoupí jen vítěz každé kvalifikační skupiny.

Historicky první titul v Superlize do 23 let získalo před rokem Brno, jež zdolalo Příbram 7:1. Bronz bral Staropramen Praha po výhře 3:1 s Olomoucí.