Superliga má na programu šesté kolo. Zahájí ho pražské derby

11/11/2023, 23:26SuperligaAutor: Jaroslav Kára

Praha – Mistrovství světa skončilo, takže se o slovo opět hlásí Superliga malého fotbalu. Šestým kolem se základní část přehoupne do druhé poloviny, která odstartuje v neděli pražským derby.

Na jednotlivá utkání se opět podíváme detailně.

Blanensko (v bílém) v minulém kole podlehlo doma Olomouci 2:5. Foto: Petr Nečas 
Blanensko (v bílém) v minulém kole podlehlo doma Olomouci 2:5. Foto: Petr Nečas

Hanspaulka Praha – Predátoři Praha, neděle 20.00
Tenhle duel prostě má náboj, ať si to aktéři přiznají, nebo ne. Úvodní podzimní střetnutí ovládla pražská Hanspaulka, která zvítězila na hřišti Predátorů 5:4. V posledním kole před reprezentační přestávkou Hanspaulka zdolala Most 3:1, zatímco Predátoři podlehli Plzni 1:2. V tabulce západní skupiny má druhá Hanspaulka stejně bodů jako vedoucí Příbram, Predátoři jsou pátí.

Zápas můžete sledovat zde:

MF Blanensko – Jihlava Miners, pondělí 19.30
Poměrně nečekaně se oba celky nacházejí na konci tabulky východní skupiny, Jihlava v pěti utkáních nasbírala jen pět bodů a je pátá, Blanensko má o bod méně a pořadí uzavírá. Horníci musejí napravovat poslední debakl 0:7 z Ostravy, Blanensko zase doma podlehlo 2:5 Olomouci. První vzájemný duel této sezony vyhrála Jihlava, která na svém hřišti zdolala Blanensko 3:2.

MF Baník Ostrava – L&B reality Vikings Brno, pondělí 19.30
Baník po výše zmíněném triumfu 7:0 nad Jihlavou hodlá vrátit porážku z úvodního měření sil této sezony Brnu. Vikingové v září doma vyhráli 3:2. Před reprezentační přestávkou si brněnský celek vyšlápl na do té doby vedoucí Pardubice a po vítězství 5:3 je bodově dorovnal. V tabulce jsou Vikingové druzí za Olomoucí, čtvrtý Baník ztrácí na Brno pět bodů.

PAMAKO Pardubice – Olomouc Mighty Ducks, pondělí 20.00
K atraktivní bitvě týmů, kterým se na podzim daří, se schyluje v Pardubicích. PAMAKO ze třetí příčky ztrácí jen bod na vedoucí Olomouc Mighty Ducks. Hanáky vyšvihla do čela předchozí výhra 5:2 na hřišti Blanenska, zatímco Pardubice odevzdaly všechny body Brnu. Zářijový duel vyhráli na olomouckém hřišti Východočeši 6:3.

Zápas můžete sledovat zde:

Rytíři Plzeň – Partyzan Příbram, úterý 20.00
Šest bodů dělí v tabulce západní skupiny po polovině základní části čtvrtou Plzeň a první Příbram. Ovšem Partyzan má k dobru ještě odložený duel pátého kola s Goats Polabí. Rytíři však v minulém kole zvítězili 2:1 na hřišti Predátorů a rádi by na úspěch navázali doma. V úvodním souboji těchto protivníků v aktuální sezoně padlo patnáct branek a z těsné výhry 8:7 se radovala Příbram.

Goats Polabí – Most, středa 20.30
Celek Goats Polabí v minulém kole nehrál, ovšem za předchozí čtyři zápasy nezískal ani bod a má hrozivé skóre 4:47. V roli jasného favorita tak přijede na jeho trávník Most, kterému patří třetí příčka západní skupiny s tříbodovým mankem na Příbram a Hanspaulku. Obhájce titulu před reprezentační přestávkou prohrál právě na hřišti Hanspaulky 1:3, což hodlá napravit. Zářijový zápas s Goats Polabí ovládli Severočeši na svém trávníku 5:0.