Superliga malého fotbalu je zpět. Nová sezona začíná v Mostě a Praze

06/09/2025, 06:14SuperligaAutor: Jaroslav Kára

Praha – Fanoušci tohoto odvětví se dočkali. Po letní přestávce se vrací Superliga malého fotbalu. První kolo začne dvěma nedělními zápasy západní skupiny, na které v pondělí navážou dva duely východní skupiny.

Pojďme si jednotlivá utkání přiblížit detailně.

V uplynulé sezoně Blanensko na domácím hřišti podlehlo Pardubicím 4:9. Foto: Petr NečasV uplynulé sezoně Blanensko na domácím hřišti podlehlo Pardubicím 4:9. Foto: Petr Nečas

Most – Rytíři Plzeň, neděle 12.00

Neděle po poledni, to už je tradiční termín mosteckých utkání. Právě na severu Čech odstartuje nová sezona celostátní soutěže, jako soupeř tam přijedou Rytíři Plzeň. Bude zajímavé sledovat, v jakém složení nastoupí mostecký výběr, který přes léto prošel velkými změnami. Tým opustili ofenzivní tahouni Denis Laňka, David Černý a Vojtěch Zárybnický, kteří přestoupili do Hanspaulky Praha, z Predátorů ovšem do Mostu zamířil mistr světa i Evropy v malém fotbale František Hakl. V uplynulém ročníku Most došel do čtvrtfinále play-off, kde vypadl s Olomoucí Mighty Ducks, Rytíři do vyřazovacích bojů nepostoupili. Poslední vzájemný duel vyhrál Most doma 8:4, ale loni na podzim slavila Plzeň na svém hřišti triumf 6:1.

Stream z utkání můžete sledovat zde:

Hanspaulka Praha – LSMF Liberec, neděle 20.00

Souboj Goliášem s Davidem se chystá v neděli na hřišti pražského Motorletu. Domácí Hanspaulka, čtyřnásobný vítěz Superligy malého fotbalu, tam totiž přivítá LSMF Liberec, nováčka celostátní soutěže. Hanspaulku posílilo nejen mostecké trio Denis Laňka, David Černý, Vojtěch Zárybnický, ale také Michal Vávra z pražských Predátorů. Hanspaulka má navíc na soupisce také nejproduktivnějšího hráče uplynulé sezony Ondřeje Žežulku, který nasázel 22 gólů a přidal 4 asistence. Liberec zatím představuje velkou neznámou, každopádně s věkovým průměrem 24,9 let bude spoléhat na dravé mládí a podle slov vedoucího Dominika Dědka také na precizní defenzivu.

Olomouc Mighty Ducks – Jihlava Miners, pondělí 19.30

Zcela opačnou uplynulou sezonu prožili Mocní kačeři z Olomouce a Horníci z Jihlavy. Zatímco Hanáci získali v základní části východní skupiny osmnáct bodů a jen o skóre byli druzí za Brnem, Jihlava v deseti kolech vybojovala jediný bod a do play-off nepostoupila. Olomouc měla na dosah i postup do finále, ale po dvou remízách 4:4 vypadla v semifinále s pozdějším vítězem Partyzanem Příbram. Oba vzájemné duely minulé sezony ovládli Mocní kačeři, kteří doma vyhráli 8:2 a v Jihlavě 10:3. Hanáci mohou nasadit trojici mladíků René Kalay, Jan Barták a Viktor Bůžek, které přivedli z MF Baník Ostrava.

PAMAKO Pardubice – MF Blanensko, pondělí 19.30

Do nové éry vstupuje MF Blanensko, které bylo v dosavadních deseti letech Superligy malého fotbalu pevně spojeno s Ondřejem Paděrou. Historicky nejproduktivnější hráč české reprezentace byl hrající trenér jihomoravského výběru, nosil také kapitánskou pásku. V létě ovšem přestoupil za novou výzvou do L&B reality Vikings Brno. Nový hlavní trenér Filip Odehnal pak poskládal takřka zcela nový kádr, jehož věkový průměr je pouhých 22,6 let. Uvidíme, jak se popasuje se zkušeným pardubickým celkem s věkovým průměrem 29,3 let, jehož dres oblékají i čeští reprezentanti, PAMAKO navíc získalo z pražských Predátorů posilu Matěje Jahodu. V uplynulé sezoně oba týmy vypadly ve čtvrtfinále, Blanensko nestačilo na Partyzan Příbram, Pardubicím vystavila stopku Hanspaulka Praha. Obě utkání minulého ročníku vyhrálo PAMAKO, doma 6:4 a v Boskovicích 9:4.

Stream z utkání můžete sledovat zde: