Superliga malého fotbalu vrcholí. Hraje se o nasazení do čtvrtfinále

24/04/2022, 23:41SuperligaAutor: Jaroslav Kára

Praha – O účastnících play-off aktuálního ročníku Superligy malého fotbalu je jasno. V posledním desátém kole základní části už jde pouze o to, kdo na koho narazí ve čtvrtfinále.

Ze šesti účastníků západní i východní skupiny postupují shodně čtyři nejlepší mužstva, která na sebe v play-off narazí podle klasického klíče: vítěz západní skupiny proto čtvrtému celku východní, druhý ze západu proti třetímu východu a tak dále…

V případně rovnosti bodů rozhodují vzájemné zápasy, až potom skóre a před poslední várkou utkání mohl na první příčku západní skupiny pomýšlet Most. Jenže to by musel zdolat Staropramen Praha. Favorizovaní Pražané však zvítězili na severu Čech drtivě 13:2 a z čela tabulky už je nikdo nesesadí.

V případě úterní výhry na hřišti páté Plzně se ovšem může na zatím druhý Most bodově dotáhnout pražský Koráb, který má lepší skóre ze vzájemných duelů se Severočechy. Čtvrtý už určitě zůstane Partyzan Příbram, pátá Plzeň a šestí Vlci Kolín, kteří již mají po sezoně.

Pořád o co hrát mají mužstva ve východní skupině celostátní soutěže. Poslední desáté kolo může změnit všechny pozice. První drží Blanensko o bod před Brnem a uhájí ji, když v pondělí porazí Olomouc Mighty Ducks. V tom případě na tom nic nezmění jakýkoli výsledek zápasu Brna s Baníkem Ostrava.

Ovšem i třetí Baník a čtvrtou Olomouc dělí v tabulce jediný bod a úspěch na hřišti favoritů jednomu zajistí, aby se ve čtvrtfinále vyhnul Staropramenu Praha.

Bez šance na postup do play-off už jsou hráči Pamako Pardubice, kteří jsou pátí o dva body před Jihlavou. Celek z Vysočiny se v loňské sezoně probojoval až do finále, kde prohrál s Brnem. Vítězství v pondělním utkání v Pardubicích by si Jihlava aspoň částečně vylepšila dojem z pokažené sezony.

Pavouk play-off.<br>Pavouk play-off.<br>