Superliga pozná druhého finalistu. Příbram v odvetě přivítá Jihlavu

13/06/2023, 14:08SuperligaAutor: Jaroslav Kára

Příbram – O jednom finalistovi už je jasno. O druhém účastníkovi boje o titul v Superlize malého fotbalu po Mostu se rozhodne v úterý od osmi hodin večer. Ani jeden celek z dvojice Partyzan Příbram a Jihlava Miners nemá po prvním zápase k postupu blíž.

Jihlava (v bílém) míří k odvetě do Příbrami. Foto: Jan Mráka
Jihlava (v bílém) míří k odvetě do Příbrami. Foto: Jan Mráka

Úvodní semifinále v Jihlavě skončilo nerozhodně 4:4. „Je to vyrovnané a je jedno, zda hrajeme doma, nebo venku. Měli jsme to ovšem na domácím hřišti zvládnout, myslím, že na stoprocentní šance jsme byli lepší, jen je proměnit v góly. Příbram ukázala, že je efektivní, když šance dostane, promění je. To byl rozdíl oproti Praze,“ srovnal jihlavský útočník Jiří Míča semifinálového a čtvrtfinálového soupeře. Mezi nejlepší čtyřku soutěže proklouzli Horníci po dvou výhrách 4:1 snad pražskými Predátory.

Každopádně Partyzan má v odvetě výhodu domácího hřiště. „Po prvním zápase máme dobrou výchozí pozici a jdeme tohle utkání vyhrát stejně, jako jsme chtěli zvítězit ve druhém zápase s Ostravou,“ uvedl příbramský kapitán Jiří Junek, který se svými spoluhráči ve čtvrtfinále vyřadil Baník, přestože úvodní duel na jeho hřišti prohrál 3:4. Doma zvítězil 7:2 a poté se radoval z postupu po výhře 3:0 v prodloužení.

Jihlava v úvodním semifinále vedla o dvě branky až do 53. minuty, jenže závěr patřil Příbrami. „Chce to z naší strany lepší koncovku a líp se koncentrovat vzadu. Za všechny chyby, které jsme udělali, jsme byli potrestaní. Během tří minut v závěru jsme obdrželi dva zbytečné góly, zkoušeli jsme to pak ještě urvat, jenže už nebylo z čeho. Příbram má hodně podobný styl jako my, nemáme se moc čím překvapit. Máme nějaké změny, což může být naše zbraň, ovšem i Příbram doma nastoupí v jiném počtu, s dalšími zajímavými hráči,“ uvažoval Míča.

Stream z utkání můžete sledovat zde:

Český reprezentant představuje největší hrozbu celku Miners, což si hráči Partyzanu uvědomují. V úvodní bitvě jeden gól dal a na dva nahrál. „Musíme pohlídat Míčuse, to je největší zbraň,“ hned reagoval Junek na dotaz, kudy povede cesta k úspěchu. „Musíme hrát zodpovědně a plnit věci, které si řekneme, být produktivní z brejků,“ nabádal příbramský kapitán.

Podle aktérů duelu nelze očekávat přehnané taktizování, oběma celkům je blízká ofenzivní hra. „Jedeme tam hrát otevřeně a chceme to zvládnout. Mančaft máme založený na suprové partě a nikdo neřekne, že by nejel takovou dálku, aby hrál v osm hodin večer v Příbrami. Věřím, že ten postup urveme,“ burcoval Míča.

Zatímco celek z Vysočiny zažil Superfinále před dvěma lety, pro Příbram by účast v něm znamenala historický úspěch. „Nijak nás to nestresuje, je to pro nás odměna a chceme si Superfinále zahrát, když jsme přešli už přes čtvrtfinále. Budeme silnější než v Jihlavě, je nás asi čtrnáct, takže máme z čeho vybírat a bude to jízda,“ usmál se Junek.