Superliga vstoupí do druhé poloviny, Hanspaulka přivítá Příbram

04/11/2022, 23:17SuperligaAutor: Jaroslav Kára

Praha – Už do druhé poloviny se přehoupne základní část Superligy malého fotbalu. Odvety rozhodnou o tom, jaká mužstva se dostanu do play-off a kterých se boj o medaile týkat nebude. Důležité bude také umístění ve skupinách, které určí soupeře do vyřazovací části.

Duel mezi Olomoucí a Pardubicemi skončil 8:5. Foto: Petr Jureček
Duel mezi Olomoucí a Pardubicemi skončil 8:5. Foto: Petr Jureček

Jednotlivé duely šestého kola si rozebereme detailněji. Na facebookovém profilu Malý fotbal pak můžete tipovat, kolik gólů padne v šestém kole Superligy. Získat můžete zápasový míč od firmy Macron.

Most – Vlci Kolín, neděle 14.00
Před prvním nedělním duelem jsou podle papírových předpokladů síly rozložené jasně. Most vyhrál zářijový zápas v Kolíně 5:1 a v domácím souboji se pokusí dotáhnout na nejlepší trojici západní skupiny. Na čtvrté příčce tabulky ztrácí dva body na třetí Hanspaulku. Ovšem pozor, Vlci si v minulém kole připsali první výhru v sezoně, když zdolali Plzeň 2:1. V Mostě se na ni pokusí navázat.

Hanspaulka Praha – Partyzan Příbram, neděle, 20.00
Za zápas kola jsme tentokrát zvolili utkání mezi Hanspaulkou a Partyzanem. Příbram po polovině soutěže vede tabulku západní skupiny, pražský obhájce titulu na třetí pozici ztrácí dva body. Úvodní souboj těchto dvou soupeřů vyšel lépe Hanspaulce, která se však na výhru 6:4 v Příbrami dost nadřela. Opět lze očekávat třaskavou atmosféru podobající se duelům play-off.

Vikings Brno – Olomouc Mighty Ducks, pondělí 19.30
Co napravovat z úvodu sezony mají brněnští Vikingové. V prvním kole prohráli na hřišti Mocných kačerů 5:6 a série neúspěchů pokračovala až do čtvrtého kola, než zvítězili v Pardubicích 4:3 po penaltách. Hanáci naopak všech pět utkání ovládli, nastříleli v nich osmadvacet gólů a vyhřívají se na čele východní skupiny se sedmibodovým náskokem před Blanenskem.

MF Blanensko – PAMAKO Pardubice, pondělí 19.30
Pardubice jsou společně s Plzní jediní dva účastníci Superligy malého fotbalu, kteří v této sezoně ještě nezvítězili. Proti Blanensku má PAMAKO co napravovat, v úvodním kole na vlastním hřišti utržilo od jihomoravského výběru debakl 1:9. Na pátou Ostravu ovšem ztrácí jen šest bodů, což jistě není nedohnatelné manko.

SC Koráb Praha – Rytíři Plzeň, úterý 20.30
Dvanáct bodů v pěti dosavadních kolech celostátní soutěže vybojoval pražský Koráb, naopak žádný zatím nemají plzeňští Rytíři. V úterý pojedou na hřiště Korábu v roli jasného outsidera. Plzeň podlehla pražskému výběru v obou zápasech loňské sezony a v září doma padla 1:6. Koráb v případě úspěchu a zaváhání Příbrami poskočí do čela západní skupiny. Naplní papírové předpoklady?

MF Baník Ostrava – Jihlava, čtvrtek 19.30
Ve čtvrtek večer uzavře šesté kolo Superligy malého fotbalu zápas mezi ostravským Baníkem a Jihlavou. Domácí celek i výběr z Vysočiny dosud posbíraly shodně sedm bodů a plane mezi nimi i Blanenskem a Brnem velká bitva o účast v play-off. Baník je zatím pátý pod čarou, Jihlava třetí, ale rozhoduje o tom jen skóre. Dramatický byl už první vzájemný duel tohoto ročníku, který vyhrála Jihlava 4:3 až po penaltovém rozstřelu.