Superligový podzim uzavře sedmé kolo, opět dojde na jihomoravské derby

18/11/2022, 13:33SuperligaAutor: Jaroslav Kára

Praha – Už jen poslední podzimní kolo má na programu Superliga malého fotbalu. Dvanáct účastníků celostátní soutěže má jednu možnost jak vylepšit svůj bodový zisk a přezimovat na co nejlepším umístění před zbývajícími třemi jarními koly základní části.

Brno ve druhém kole podlehlo Blanensku 3:4 po penaltovém rozstřelu. Foto: Daniel KincBrno ve druhém kole podlehlo Blanensku 3:4 po penaltovém rozstřelu. Foto: Daniel Kinc

Na jednotlivá utkání sedmého kola se opět povídáme detailně.

Most – SC Koráb Praha, neděle 14.00
Jediný bod dělí v tabulce západní skupiny čtvrtý Most a třetí Koráb, tedy celky, které program posledního kola v neděli otevřou. V prvním vzájemném utkání této sezony jasně dominovali Pražané, kteří na domácím hřišti zvítězili 10:2. Jenže Koráb v minulém kole tvrdě narazil, když doma prohrál 2:5 s poslední Plzní, zatímco Most si s Kolínem poradil pohodlně 7:2.

Olomouc Mighty Ducks – MF Baník Ostrava, pondělí 19.00
V této sezoně olomoučtí Mocní kačeři poprvé zažívají situaci, že jdou do utkání po předchozí porážce. Vedoucí Hanáci v šestém kole prohráli 3:8 v Brně, takže se na domácím hřišti v Hněvotíně pokusí hned vrátit zpět na vítěznou vlnu. Baník naladila vydřená výhra 4:3 nad Jihlavou. Na začátku října vyšel vzájemný zápas lépe Olomouci, která slavila v Ostravě triumf 4:1.

MF Blanensko – Vikings Brno, pondělí 19.00
Tyhle zápasy prostě neomrzí. V pondělí přijde na řadu další z jihomoravských šlágrů Superligy malého fotbalu, tentokrát Blanensko přivítá na svém hřišti v Boskovicích brněnské Vikingy v pondělí od sedmi hodin večer. Úvodní souboj rivalů v této sezoně vyšel lépe Blanensku, které v Brně vyhrálo 4:3 po penaltovém rozstřelu. V tabulce východní skupiny dělí druhé Blanensko a třetí Vikingy pouhý bod.

PAMAKO Pardubice - Jihlava, pondělí 19.30
Pardubice už zůstaly jediným týmem, který v tomto ročníku Superligy malého fotbalu ještě nezvítězil. Jeden bod získaly za penaltovou porážku 3:4 s Brnem a na šestém místě tabulky ztrácejí šest bodů na svého pondělního soka Jihlavu. PAMAKO naposledy utržilo debakl 3:10 od Blanenska, Jihlava prohrála 3:4 v Ostravě. Zářijový vzájemný duel ovládl na domácím hřišti výběr z Vysočiny 7:1.

Vlci Kolín – Partyzan Příbram, úterý 19.30
V září Příbram zdolala na domácím hřišti Kolín 5:2, jenže před posledním podzimním utkáním už Vlci nasbírali víc sebevědomí, když po výhře 2:1 s Plzní zapsali první tři body tabulky. V minulém kole sice padli 2:7 v Mostě, jenže prohrál i Partyzan, který nestačil 1:2 na Hanspaulku Praha, na níž ze druhé pozice tabulky západní skupiny ztrácí jeden bod.

Rytíři Plzeň – Hanspaulka Praha, úterý 20.00
Už i plzeňští Rytíři zjistili, jak po víc než roce chutná triumf v Superlize malého fotbalu, když v minulém kole zvítězili 5:2 na hřišti Korábu. Přesto pořád šestou Plzeň a vedoucí Hanspaulku, která se do čela vrátila po výhře 2:1 s Příbramí, dělí propastných deset bodů. Zářijový vzájemný duel zvládl pražský celek přesvědčivě 7:1.